הילרי קלינטון מגיעה לסייע למיטשל במו"מ לקידום השלום

אחרי שנכשל השליח האמריקני מיטשל לקדם את השיחות לשלום בין ישראל לפלסטינים, צפויה מזכירת המדינה האמריקנית לפגוש כבר הערב את יו"ר הרשות אבו מאזן ולאחר מכן גם את רה"מ בנימין נתניהו. ברשות מדגישים: נבדוק את עמדת ארה"ב לגבי הדרישה שלנו להקפאת ההתנחלויות - לפני שנסכים לחדש המגעים

הילרי קלינטון מגיעה לסייע למיטשל. ארכיון (רויטס)

ניסיון נוסף לחידוש המו"מ עם הפלסטינים: מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון צפויה להיפגש הערב באבו-דאבי עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן, במטרה לחדש את שיחות השלום עם ישראל. לאחר מכן צפויה לפגוש קלינטון את ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים.

קלינטון מגיעה לאחר שהשליח האמריקני למזה"ת ג'ורג' מיטשל נכשל להביא לחידוש השיחות בין הצדדים. ככל הנראה ידונו השניים בעמדתה של ארה"ב בנוגע להתנחלויות.

"אנחנו נלמד אם האמריקנים עדיין דורשים מישראל להקפיא במיידי את הבנייה בהתנחלויות או שהם שינו את דעתם", אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית 'מען' נימיר חמד, יועצו של יו"ר הרשות.

פקיסטן: הנשים זועמות על קלינטון

השבוע ביקרה מזכירת המדינה בפקיסטן, לראשונה מאז נבחרה לתפקיד, כדי להביע את תמיכת ארה"ב במלחמתה של פקיסטן נגד אל קאעידה. במהלך ביקורה פרץ עימות בשידור חי בינה לבין קהל נשים באולפן של הטלוויזיה המקומית.

הנשים מחו נגד התקיפות האוויריות של ארה"ב בפקיסטן שלטענתן גורמות למספר רב של נפגעים חפים מפשע. הנשים הטיחו בפני קלינטון האשמות כי ארה"ב מוציאה להורג אנשים ללא משפט, במלחמתה נגד אל קעידה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק