נתניהו: טיוטת הסכם עם אירן להעברת העשרת האורניום - צעד חיובי

ראש הממשלה נפגש הבוקר עם השליח המיוחד למזרח התיכון, והביע לראשונה תמיכה בטיוטת ההסכם עם אירן. "הצעת הנשיא אובמה בז'נבה לפיה אירן תוציא את האורניום המועשר, או חלק נכבד ממנו מחוץ לאירן הינה צעד חיובי", אמר נתניהו

נתניהו ומיטשל, ארכיון (חדשות 2)

"אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולהביע את הערכתי למאמציו המתמשכים של הנשיא לעצור את אירן להשיג יכולת גרעינית צבאית" - דברים אלה אמר הבוקר ראש הממשלה, בנימין נתניהו שנפגש עם השליח המיוחד למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל.   

"אני סבור שהצעת הנשיא בז'נבה לפיה אירן תוציא את האורניום המועשר, או חלק נכבד ממנו מחוץ לאירן הינו צעד ראשון בכיוון זה", הוסיף ראש הממשלה. "אני תומך ומעריך את המאמצים המתמשכים של הנשיא לאחד את הקהילה הבינלאומית להתמודדות עם האתגר של מאמצי אירן להפוך למדינה בעלת יכולות גרעיניות צבאיות".

נתניהו אמר בפגישה כי הוא מצפה לדיונים שמטרתם ולהניע מחדש את המו"מ לשלום בין ישראל לפלסטינים, בהקדם האפשרי.

הסנטור מיטשל השיב לראש הממשלה ואמר: "תודה רבה על הערותיך. כמו תמיד אני מצפה לדיונים שלנו שנועדו להשיג מטרה משותפת של שלום כולל באזור. אני שוב מעריך את הנכונות שלך להיפגש איתי כפי שנהגת בעבר".

 דיווח: אירן סירבה להסכם הגרעין

האם המירוץ לגרעין קרוב לסיומו? אירן דוחה את הסכם הפשרה של האו"ם בנושא הגרעין, כך מדווח היום העיתון "הניו יורק טיימס". על פי הדיווח נציגי טהרן כבר מסרו את תשובתם למועצת האו"ם, לפיה הם מסרבים להעביר את האורניום שבשטחה להעשרה באירופה.

דיפלומטים מאירופה ומארצות הברית אישרו את הידיעה בנושא הטוענת כי נשיא המדינה מחמוד אחמדינג'אד סירב לפשרה הבינלאומית. על פי טיוטת ההסכם שהוצעה לפני כעשרה ימים בוינה, היו אמורים האירנים להתחייב להעביר 75% מהאורניום שבידיהם לרוסיה ולצרפת.

תהליך העשרתו של האורניום היה אמור להיעשות מחוץ לאירן בכדי להכשיר אותו לצורכי מחקר לטענתם, ואז להעביר אותו בחזרה למדינה המוסלמית. יש לציין כי ההודעה הרשמית של אירן בנושא טרם פורסמה, אך רשתות הטלויזיה המקומיות במדינה טוענת כבר במשך זמן מה שאירן אכן החליטה להתנגד להצעהץ

הווידאופדיה: מחמוד אחמדיניג'אד

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק