השגריר הטורקי החדש: "נעמיק קשרים בין ישראל לטורקיה"

יחסי ישראל-טורקיה מעולם לא הגיעו לשפל כזה, אבל היום מגיע מסר מעודד במיוחד מהשגריר הטורקי החדש בישראל. "יחסים תקינים עם ישראל הם חלק משאיפותיה הגלובליות של טורקיה", אמר השגריר בטקס שנערך באוניברסיטת בר-אילן, והוסיף כי הוא "מרגיש שהוא נמצא בין ידידים"

בשיא המתיחות - חיזוק ליחסים בין ישראל וטורקיה: שגריר טורקיה החדש בישראל אחמט אוגוז צ'ליקול אמר הבוקר כי הוא מחויב להעמקת ושיפור היחסים בין ישראל לטורקיה.

בטקס שנערך היום לציון יום העצמאות הטורקי ה-86 (יום הכרזת הרפובליקה הטורקית) באוניברסיטת בר אילן, התבטא השגריר כי "חשוב שהציבור בישראל יבין שלטורקיה יש תפקיד חשוב לשחק במזרח התיכון כולו ובעולם בכלל".

"יחסים תקינים עם ישראל הם חלק משאיפותיה הגלובליות של טורקיה", הסביר השגריר והדגיש כי "הוא מתכוון להעמיק את הקשרים בין החברה הישראלית והטורקית". הדיפלומט הטורקי אמר לסיום כי הוא מתכוון לפעול לפיתוח הדיאלוגים בתחום החברתי האקדמי והתקשורתי בין שתי המדינות. הוא אף הוסיף תגובה אישית במהלך הטקס, ואמר: "אני מרגיש שאני נמצא בין ידידים".

מסר חיובי מגבולות אירן

רק אתמול ישראל קיבלה מסר חיובי מפתיע מצידו של ראש ממשלת טורקיה רג'ב טאיפ ארדואן, דווקא במהלך ביקורו באירן. "היחסים בין ישראל לטורקיה מוכרים לכולם. אנחנו נמשיך לקיים קשרים, במסגרת העיקרון של להיות הוגנים", אמר.

ראש הממשלה הטורקי הסביר כי לא התכוון להתפרץ ולתקוף את ישראל מול המצלמות. ארדואן אף הוסיף: "אם סוריה וישראל ירצו להטיל על טורקיה משימת תיווך, אנחנו מוכנים לעשות זאת".