ברק: תמיד נחפש לקדם את השלום עם סוריה

שר הביטחון מגיב רשמית להצהרותיו של נשיא סוריה בדבר הקריאה לחדש את תהליך השלום. "ישראל חיפשה בעבר ותמשיך לחפש בעתיד דרכים לקידום השלום", אמר. "שלום עם סוריה הוא לבנה מרכזית בכל הסדר אזורי יציב". אסד: עוד אין פרטנר

"ישראל חיפשה בעבר, ותמשיך לחפש בעתיד דרכים לקידום השלום עם סוריה", כך אומר הערב שר הביטחון אהוד ברק בתגובה לדבריו של נשיא סוריה בשאר אסד בעניין חידוש השיחות השלום עם ישראל.

"שלום עם סוריה הוא לבנה מרכזית בכל הסדר אזורי יציב", אמר השר ברק, אך עם זאת הדגיש כי "נדרשת התנהגות אחראית גם של הסורים וגם של חיזבאללה למניעת סיכוני הידרדרות באזור".

"רוצים פרטנר ישראלי"

מוקדם יותר השמיע הנשיא הסורי קולות של פיוס, במהלך ביקורו בקרואטיה. "הציבור הסורי מעוניין בחידוש שיחות השלום עם ישראל", הצהיר במסיבת עיתונאים מיוחדת שערך בזאגרב. אסד קרא למדינות אירופה לסייע בתיווך לחידוש השיחות עם ישראל: "שוחחנו על כך עם מספר בכירים, שהסכימו לסייע לטורקיה בהמשך מאמצי התיווך".

עם זאת, בסוריה עדיין מנסים לשמור על "רגליים על הקרקע" בכל הנוגע לחידוש השיחות. "הדבר יתאפשר רק כאשר יהיה פרטנר בצד הישראלי, שיהיה מוכן גם כן ללכת באותה המגמה".