דוח אמנסטי: ישראל מפלה בחלוקת מים לפלסטינים

בעולם שוב מבקרים את ישראל. אחרי שאמש הוחלט כי דוח גולדסטון יובא לעצרת האו"ם כבר בשבוע הבא, הבוקר מפרסם ארגון זכויות האדם אמנסטי דוח לפיו ישראל מפלה בחלוקת מיי שתייה לפלסטינים. על פי הדוח, ישראל מונעת מהפלסטינים להקים תשתית מים ראויה בגדה המערבית, בעוד המתנחלים באזור מקבלים מים עבור כל צרכיהם

העולם שוב כועס על ישראל: ארגון זכויות האדם 'אמנסטי אינטרנשיונל' מפנה אצבע מאשימה לעבר ישראל בדוח שמתפרסם הבוקר בעניין אספקת מים לפלסטינים.

על פי הדוח ישראל שואבת מי שתייה באופן לא פרופורציונאלי בגדה המערבית ומונעת מהפלסטינים באזור להקים תשתית מים ראויה שתספק את צרכי השתייה והחקלאות שלהם בגדה המערבית. כל זאת בזמן שהמתנחלים שמתגוררים באזור זוכים ליחס שונה ומקבלים מים עבור כל צרכיהם.

"ישראל מנהיגה מדיניות מפלה בחלוקת המים לפלסטינים", כך נטען בדוח. ברשות המים בישראל טוענים שהמסמך של אמנסטי "מגמתי ושקרי". גם בצה"ל טוענים שמדובר ב"השמצות חסרות שחר".

דוח גולדסטון בדרך לעצרת האו"ם

בשבוע הבא יובא דוח גולדסטון לדיון בפני העצרת הכללית של האו"ם. הדיון בדוח שמאשים את ישראל בפשעי מלחמה יתקיים ככל הנראה ב-4 בנובמבר, על פי דרישת הליגה הערבית, ולמרות המאמצים הדיפלומטים של ישראל וארה"ב למנוע זאת.

הרמטכ"ל גבי אשכנזי, שמבקר בימים אלה בברלין, התייחס אתמול לראשונה לכוונות להקים ועדת חקירה שתבדוק את התנהלות צה"ל בעזה, ואמר כי "צה"ל בודק את עצמו".