טורקיה ממשיכה לתקוף: "ליברמן רצה לתקוף את עזה בנשק גרעיני"

לפני צאתו לביקור בטהרן מתראיין ראש ממשלת טורקיה לעיתון בריטי ומביע אמון ב"חבר האירני" אחמדינג'אד. את שר החוץ הוא מאשים, לעומת זאת, שאיים לתקוף את עזה בנשק גרעיני

היחסים עם טורקיה ממשיכים להיות מתוחים: ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן אומר הבוקר בראיון בראיון ל"גרדיאן"הבריטי, כי שר החוץ הישראלי אביגדור ליברמן, רצה לתקוף את עזה בנשק גרעיני.

"היחסים של טורקיה עם אירן הם טובים מאוד ויכולות הגרעין שהיא מפתחת נועדו למטרות שלום", אמר ארדואן שגם הביע אמון ביחסים האסטרטגיים של טורקיה עם ישראל.

בראיון אמר ארדואן כי "נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, הוא ללא ספק חבר שלנו. עד היום היו לנו יחסים טובים מאוד, ולא נתקלנו בקשיים. למרות שטען כי הברית האסטרטגית עם ישראל עדיין חיה ופועמת, הוא שב וגינה את שר החוץ אביגדור ליברמן, על כך שאיים כביכול להשתמש בנשק גרעיני בעזה.

משנים את הסדרה הטורקית

רק לפני שלושה ימים נערך מפגש יוצא דופן היום באנקרה: סגן ראש ממשלת טורקיה, בולנט ארינג' נועד לשיחה עם שגריר ישראל במדינה גבי לוי. הוא ביקש להרגיע את המשבר האחרון ביחסים בין שתי המדינות והדגיש, גם בשמו של ראש הממשלה ארדואן, את החשיבות שמייחסת טורקיה לקשרים עם ישראל.

סגן ראש הממשלה הטורקי, הממונה על תחנת השידור הממלכתית שמשדרת את הסדרה האנטי ישראלית אייריליק - הפרדה, עדכן את השגריר בשינויים שנעשו בסדרה כדי שלא תמשיך להציג את חיילי צה"ל כרוצחים בדם קר.

זו הייתה פגישה ראשונה של בכיר טורקי עם נציג מישראל מזה חודשים ארוכים. בישראל הביעו שביעות רצון מהדברים שנאמרו במהלך הפגישה, וקיוו כי דבר זה יעיד על חימום היחסים בין שתי המדינות.

 כתבות נוספות בנושא:

טורקיה מגלה את בר רפאלי

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק