טורקיה וישראל דנו על סיום המשבר

האם היחסים בין ישראל וטורקיה חוזרים לשגרה? סגן ראש ממשלת טורקיה ושגריר ישראל במדינה נועדו היום באנקרה כדי להביא לסיום המשבר בין שתי המדינות. עוד דנו השניים בסדרת הטלוויזיה הטורקית בה מוצג צה"ל כצבא רוצח. הנציג הטורקי הבטיח לערוך שינויים בסדרה. בישראל מביעים שביעות רצון

האם היחסים יחזרו למסלולם? סגן ראש ממשלת טורקיה, ארכיון. (AP)

מפגש יוצא דופן היום באנקרה: סגן ראש ממשלת טורקיה, בולנט ארינג' נועד לשיחה עם שגריר ישראל במדינה גבי לוי. הוא ביקש להרגיע את המשבר האחרון ביחסים בין שתי המדינות והדגיש, גם בשמו של ראש הממשלה ארדואן, את החשיבות שמייחסת טורקיה לקשרים עם ישראל.

סגן ראש הממשלה הטורקי, הממונה על תחנת השידור הממלכתית שמשדרת את הסידרה האנטי ישראלית אייריליק - הפרדה, עדכן את השגריר בשינויים שנעשו בסדרה כדי שלא תמשיך להציג את חיילי צה"ל כרוצחים בדם קר.

זוהי פגישה ראשונה של בכיר טורקי עם נציג מישראל מזה חודשים ארוכים. בישראל מביעים שביעות רצון מהדברים שנאמרו במהלך הפגישה, ומקווים כי דבר זה יעיד על חימום היחסים בין שתי המדינות.

רק לפני כשבועיים היה נראה כי היחסים בין ישראל לטורקיה הגיעו לשפל חדש. רגע לפני פתיחתו, ביטלו הטורקים את השתתפות חיל האוויר הישראלי בתרגיל האווירי ענק שתוכנן להתבצע במשותף. האמריקנים הודיעו בתגובה כי גם הם לא ישתתפו בתרגיל, והטורקים החליטו לבטל את החלק הבינלאומי של התמרון.

כתבות נוספות בנושא:

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק