אחרי שיקגו: קריאות גנאי לאולמרט גם בסן פרנסיסקו

ראש הממשלה ממשיך לזכות ליחס צונן מהסטודנטים האמריקניים. אחרי שהותקף בקריאות גנאי בשיקגו, הרצאתו באוניברסיטה בסן פרנסיסקו הופרעה גם כן ע"י קבוצה של סטודנטים שקראו לו "פושע מלחמה" ו"רוצח המונים". צפו באולמרט תחת מתקפה

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לא ציפה שכך ייראו חייו בתום כהונתו. אפילו במהלך ביקורו בארצות הברית ובמסע ההרצאות שהוא עורך באוניברסיטאות ממזרח למערב, זוכה אולמרט לקבלות פנים צוננות ואף עויינות.

לאחר שספג בשבוע שעבר קריאות גנאי רבות בעת הרצאה שהעניק בשיקגו, הותקף ראש הממשלה לשעבר גם אתמול, בהרצאה שהעביר באוניברסיטה בסן פרנסיסקו. במהלך ההרצאה קם מספר לא מבוטל של נוכחים והחל להטיח קריאות גנאי לעבר אולמרט.

בין יתר הקריאות שנשמעו באולם, היו גם "פושע מלחמה" ו-"רוצח המונים". המוחים אף קראו לעצור את אולמרט. אחד המפגינים שהפריעו לאולמרט בהרצאתו תיעד את התקרית והעלה אותה לאתר "יוטיוב".

קריאות גנאי גם בשיקגו

רק בשבוע שעבר אירעה תקרית דומה באוניברסיטת שיקגו. באולם בו הרצה אולמרט ישבו כ-30 פעילי זכויות אדם שהחליטו לא לאפשר לו להעביר את ההרצאה בשקט. מדי כמה דקות קם אחד מהם וזעק לעברו משפטים בגנות פעולת ישראל ברצועת עזה במהלך מבצע עופרת יצוקה.

"אתה צריך להיות בהאג (מקום מושבו של בית הדין הבינלאומי)", זעקה לעברו אחת מהצעירות בקהל. "כמה ילדים עוד צריכים למות?", זעק לעברו צעיר אחר. אולמרט לא התבלבל והשיב לו: "זו שאלה שישראלים רבים שואלים את עצמם בשנים האחרונות". חלק מהמפריעים הוצאו מהאולם על ידי המאבטחים.

גם מחוץ לאולם לא היה שקט. עשרות מפגינים היו שם שיצאו נגד ישראל. הם טענו כי לא ייתכן שאולמרט ינאם באוניברסיטה בשיקגו אחרי שהצבא שלו הרס אוניברסיטה בעזה. הם ציינו כי 1,400 פלסטינים נהרגו במבצע עופרת יצוקה ועוד 1,200 אזרחים נהרגו במהלך מלחמת לבנון השנייה – שני מבצעים צבאיים שאותם ניהל אולמרט.

לעיתונאים נאסר להיכנס עם מצלמות לאולם, אבל היו פעילים שהצליחו בכל זאת לתעד את האירוע ולהעלות אותו לרשת אינטרנט.

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה