כך הותקף טוני בלייר במסגד בחברון

נציג הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, הופתע אתמול על ידי מפגין פלסטיני במהלך ביקור במסגד בחברון. "אתה טרוריסט, אתה לא רצוי פה", צעק עליו המפגין. מאבטחיו של בלייר נאבקו בבחור וריתקו אותו לפינה. "הפגנות לא יביאו התקדמות, הדרך היא ארוכה וצריך סבלנות", הגיב בלייר בחיוך אופייני. צפו בתיעוד התקרית

מבוכה במסגד: שומרי ראשו של טוני בלייר נכנסו אתמול לפעולה וריתקו לקרקע מפגין פלסטיני שצעק לעבר נציג האיחוד האירופאי במזרח התיכון "אתה טרוריסט".

ראש הממשלה הבריטי לשעבר ערך אתמול ביקור רשמי בחברון במהלך סיור בגדה המערבית. המפגין הפלסטיני שהחזיק תיק חשוד, נדחף לפינה על ידי השומרים שנאבקו בו עד שהוא נרגע ושתק. במהלך המאבק עם המאבטחים, צעק המפגין "בלייר לא רצוי בפלסטין!".

בלייר בן ה-56, המשמש כיום כנציג הקוורטט במזרח התיכון, לא התרגש מניסיון התקיפה. "אנשים רוצים להראות לי מה קורה כאן, המפגין הביע את מחאתו שאינה מייצגת את כלל האוכלוסייה שדווקא רוצה פתרון". ראש ממשלת בריטניה לשעבר הוסיף "בכנות, אלו לא ההפגנות שיביאו את השלום, אלא מו"מ ארוך שייעשה בסבלנות".

חלק גדול מהציבור הפלסטיני רואה בבלייר מתווך לא הוגן במשא ומתן בין שני הצדדים, מכיוון שלדעתם הוא "אנטי-ערבי" בדעותיו ותומך נלהב של ישראל. בלייר הביע בעבר תמיכה רבה במלחמה שמעצמות המערב ניהלו בעירק.

בהכנת הכתבה השתתף גאנם איברהים