ועידת הנשיא 2009 - היום השני

הכנסים המרכזיים של ועידת הנשיא 2009 הועברו בשידורים ישירים, לאורך כל היום, בחדשות 2 באינטרנט. בכירים מתחומי הכלכלה, המשפט, והפוליטיקה מהארץ ומהעולם השתתפו ביומה השני של הוועידה שעסקה בתהליך השלום, מנהיגות ובתחום המדיה

ועידת הנשיאים 2009 נכנסה היום ליומה השני, ונערכו בה דיונים בנושא חברה, תהליך השלום, מדיה ומנהיגות. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את הנאומים והכנסים היישר ממרכז הקונגרסים הבינלאומי בבנייני האומה בירושלים.

במהלך היום נשאה דברים הפרופ' רות גביזון, שעסקה בהפיכת משברים להזדמנויות. לאחר מכן נערך הפאנל בנושא "האם נזכה לראות כאן שלום?". בפאנל זה השתתפו בין היתר: מרטין אינדיק ששימש בעבר כשגריר ארצות הברית בישראל, עורך הדין יצחק מולכו - אחראי על המשא ומתן עם הפלסטינים מטעם ישראל, והדוקטור סאאב עריקאת, יושב ראש ועדת ההיגוי של אש"ף.

בשעה 14:30 התכנסה מליאת הצהריים, בהשתתפות דוקטור יוסי ורדי, מראשוני יזמי ההיי-טק בארץ, טים ארמסטרונג מנכ"ל AOL, וג'ימי ויילס מייסד ויקיפדיה. המליאה עסקה בנושא "המדיה החדשה שעושה את המחר".

"חייבים להיפטר מהתלות בנפט"

את הערב השני של ועידת הנשיא נעל שיח שנערך בין מנהיגים מהעולם בעבר ובהווה. בפאנל השתתפו בין היתר הנשיא שמעון פרס, ראש ממשלת ספרד לשעבר חוזה מריה אזנאר, נשיא קרואטיה סטפאן מסיץ' ונשיא צ'כיה ואצלב קלאוס.

אתמול, ביומה הראשון של ועידת הנשיא, קרא ראש הממשלה לבטל את התלות העולמית בנפט, וזכה לתשואות רמות. "התלות בנפט פוצעת אותנו יום יום", הכריז. "אותנו ואת כדור הארץ, והיא עושה זאת עשרות שנים".

"יש לנו יעד - אנחנו חייבים להיפטר מהתלות בנפט", הוסיף נתניהו והצהיר "זה נראה בלתי אפשרי, אבל זה אפשרי". בהמשך נאומו הבטיח ראש הממשלה להקים ועדה של מדענים שתדאג למצוא תחליף ל"זהב השחור" בתוך עשר שנים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק