פרק 2 בסדרה הטורקית: חיילי צה"ל מכים קשיש וצעירה

הטלוויזיה הממלכתית הטורקית שידרה פרק נוסף בסדרה שמציגה את היחסים בין חיילי צה"ל לפלסטינים. בפרק הזה נראו שחקנים שמגלמים את חיילי צה"ל מכים קשיש פלסטיני שצעד עם מקל ברחוב, וצעירה בביתה. צפו בקטעים

המתיחות בין ישראל לטורקיה עוד לא התפוגגה, ואמש כבר שודר הפרק השני בסדרה שעוררה סערה גדולה בשבוע שעבר. הפעם נראה בסדרה חייל ישראלי מכה פלסטיני קשיש, וקצין שסותר בעוצמה לצעירה שמנסה למנוע ממנו לעצור את בעלה.

הסדרה, שמשודרת בטלוויזיה הממלכתית של טורקיה, מציגה את חייהם הקשים של תושבי עזה בצל הכיבוש הישראלי. גם הפעם, כמו בפרק הראשון, מוצגים חיילי צה"ל באור שלילי כשהם מתנהגים באכזריות כלפי התושבים.

החיילים הישראלים מסתובבים ברחובות כשידיהם מונחות על נשקם, צועדים ברגל ובמשוריינים ברחובות כשהם זורים פחד ואימה. בסצנה אחת נראה חייל נתקל בקשיש ברחוב ודוחף אותו ללא רחמים, עד שזה מוטח אל הקרקע. 

בסצנה אחרת נכנס בפראות קצין ישראלי, מלווה בקבוצה של חיילים,לבית של משפחה פלסטינית כדי לעצור מבוקש. אשתו הצעירה של המבוקש, שמנסה למנוע מהחיילים לקחת את בעלה, נהדפת על-ידי הקצין שמניח על פניה סתירה מצלצלת שמעוצמתה היא נהדפת לרצפה.

חיילים יורים בנערות תמימות

בפרק הראשון הוצגה אישה בהיריון כורעת ללדת במחסום, אבל הקלגס הישראלי אינו מתיר לרכב לעבור במחסום של צה"ל. הפלסטינית ילדה בצד את בנה, אבל חיילי הכיבוש הישראלי חורץ את גורלו של הילד. "קוראים לו מזלום ואני אנקום את נקמתו", אומר השחקן שמשחק את האב בסדרה.

בסצנות אחרות יורים חיילים למוות בנערות שמרימות את ידיהן לאות כניעה, קשישים מוכים למוות בהוראת קצינים ישראלים, ורק חיילים בעלי יצר שנאה ורצון לנקמה מקודמים.

משבר עם טורקיה - כתבות נוספות

סדרת ההסתה הטורקית צולמה בכותל

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק