המלחמה בדוח גולדסטון: נתניהו רוצה לשנות את החוק הבינלאומי

ועדת שרים בראשות רה"מ דנה בהשלכות הדוח שקבע שישראל ביצעה פשעי מלחמה. ההחלטות: קידום שינוי בחוקי המלחמה הבינלאומיים, הקמת יחידה מיוחדת שתסייע משפטית לישראלים שייתבעו והכרזה על 5 ארגונים כארגוני טרור

רה"מ בנימין נתניהו (חדשות 2)

ישראל אולי לא אוהבת את דוח גולדסטון שמבקר אותה על מבצע עופרת יצוקה, אבל בהחלט לא מתעלמת ממנו. היום התכנסה ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי לדיון ראשון בדוח שהתקבל במועצה לזכויות אדם של האו"ם. בישיבה המיוחדת הוחלט להכריז על חמישה ארגונים כארגוני טרור, להקים יחידיה לטיפול בהליכים המשפטיים המתנהלים בחו"ל נגד המדינה או אזרחיה ולנסות לשנות את דיני המלחמה בעולם.

"המאבק שלנו הוא לעשות דה-לגיטימציה לניסיון המתמשך לעשות דה-לגיטימציה למדינת ישראל", הסביר ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום הישיבה. "הזירה החשובה ביותר שבה אנו צריכים לפעול בהקשר זה היא דעת הקהל הקובעת בעולם הדמוקרטי. צריך להמשיך לנקב את השקר הזה, שמתפשט בעזרת דוח גולדסטון".

נתניהו הוסיף: "בלבנון, בעזה ובמקומות נוספים הולכים ועורמים סביבנו נשק שמטרתו היחידה היא ירי על אזרחי מדינת ישראל. אני רוצה שיהיה ברור לכולם: אף אחד לא יפגע ביכולת שלנו ובזכותנו להגן על ילדינו, אזרחינו ויישובינו".  

על שר המשפטים יעקב נאמן הוטל להקים את יחידה לטיפול בהליכים משפטיים נגד ישראלים בחו"ל. הוא יעשה זאת בתיאום עם פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה. בנוסף הנחה נתניהו את הגורמים המקצועיים במשרדי הממשלה השונים לבחון קידום יוזמה בינלאומית לשינוי דיני המלחמה והתאמתם להתפשטות הטרור בעולם.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק