אולמרט זכה למתקפה זועמת בהרצאה בשיקגו

עשרות פעילי זכויות אדם זועמים לא נתנו לרה"מ לשעבר לשאת הרצאה. "כמה ילדים עוד צריכים למות?", זעק אחד מהם, שכמו האחרים מבקרים את מבצע עופרת יצוקה שהנהיג אולמרט בעזה

החיים אחרי ראשות הממשלה, למד בסוף השבוע אהוד אולמרט, לא יותר קלים בהכרח. אולמרט ספג קריאות גנאי רבות בעת הרצאה שהעניק בשיקגו, ארה"ב, ביום חמישי האחרון. האירוע תועד במצלמה של אחד מהיושבים בקהל, והסרטון הועלה לרשת האינטרנט.

אולמרט הרצה באוניברסיטת שיקגו. בתוך האולם ישבו כ-30 פעילי זכויות אדם שהחליטו לא לאפשר לו להעביר את ההרצאה בשקט. מדי כמה דקות קם אחד מהם וזעק לעברו משפטים בגנות פעולת ישראל ברצועת עזה במהלך מבצע עופרת יצוקה.

"אתה צריך להיות בהאג (מקום מושבו של בית הדין הבינלאומי)", זעקה לעברו אחת מהצעירות בקהל. "כמה ילדים עוד צריכים למות?", זעק לעברו צעיר אחר. אולמרט לא התבלבל והשיב לו: "זו שאלה שישראלים רבים שואלים את עצמם בשנים האחרונות". חלק מהמפריעים הוצאו מהאולם על ידי המאבטחים.

גם מחוץ לאולם לא היה שקט. עשרות מפגינים היו שם שיצאו נגד ישראל. הם טענו כי לא ייתכן שאולמרט ינאם באוניברסיטה בשיקגו אחרי שהצבא שלו הרס אוניברסיטה בעזה. הם ציינו כי 1,400 פלסטינים נהרגו במבצע עופרת יצוקה ועוד 1,200 אזרחים נהרגו במהלך מלחמת לבנון השנייה – שני מבצעים צבאיים שאותם ניהל אולמרט.

לעיתונאים נאסר להיכנס עם מצלמות לאולם, אבל היו פעילים שהצליחו בכל זאת לתעד את האירוע ולהעלות אותו לרשת אינטרנט.

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה