סדרת ההסתה הטורקית צולמה בכותל

כנראה שרק אצלנו זה יכול לקרות: מספר סצינות מהסדרה, ששודרה לראשונה השבוע ובה תמונות קשות של חיילי צה"ל רוצחים תינוקות פלסטינים, צולמו ברחבת הכותל המערבי. ההפקה: "קיבלו אישור מהעירייה לצלם בישראל". עיריית י-ם: בודקים אם הצילום נעשה בניגוד לחוק

רק בישראל: מספר סצינות מסדרת הטלוויזיה הטורקית המתסיסה "הפרידה", שמציגה את חיילי צה"ל כרוצחי תינוקות - צולמו ברחבת הכותל המערבי בירושלים, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, הפקת הסדרה קיבלה אישורים לצלם במתחם הכותל מעיריית ירושלים.

"גורמים ממשלתיים ישראליים נתנו לנו אישור לצלם", אמר מפיק הסדרה סולצ'וק צ'ובנוגלו. לדבריו, "ללא אישורים לא ניתן היה לצלם בישראל". הוא אף הוסיף וטען כי חברת ההפקות נעזרה בחברת הפקות ישראלית, על מנת לקבל את האישורים הנדרשים כדי לצלם בירושלים.

בעיריית ירושלים מכחישים כי ניתנו האישורים לצילום סדרה שכזו. גורם בעירייה אמר לעיתון כי "זכורה לו פנייה שכזו, אך מדובר היה בסרט דרמה על אהבה". לדבריו, הבקשה נדחתה. ולמרות זאת, נודע לעירייה כי חרף דחיית הבקשה צולמו מספר סצינות במתחם הכותל, אך "הוחלט כי אין צורך באישור כי במסגרתם לא נחסמו כבישים". כעת, אומרים בעירייה, לכשנודע אופיו של הסרט, בודקים נבדק אם הצילום נעשה בניגוד לחוק.

הסדרה: הסתה בפריים-טיים

הפרק הראשון של סדרת ההסתה שודר במהלך השבוע, בעיצומו של המשבר בין ישראל לטורקיה. בפרק הראשון תועדה סצינה קשה במחסום צה"ל בשטחים. אישה בהריון כרעה ללדת במחסום, אבל הקלגס הישראלי, אינו מתיר לרכב לעבור.

הפלסטינית ילדה בצד את בנה, אבל "הכיבוש הישראלי" חורץ את גורלו של הילד: "קוראים לו מזלום ואני אנקום את נקמתו", אומר השחקן שמשחק את האב בסדרה. וזאת רק סצנה אחת. באחרות, יורים למוות בנערות שמרימות את ידיהן לאות כניעה, קשישים מוכים למוות בהוראת קצינים ישראלים, ורק חיילים בעלי יצר שנאה ורצון לנקמה מקודמים.

בעקבות שידור הסדרה חלה התקררות נוספת ביחסי ישראל-טורקיה, והמשבר בין המדינות הגיע לשיא. שר החוץ אביגדור ליברמן הורה לנזוף בממלאת מקום השגריר הטורקי בארץ, ג'יילאן אוזן. אמש הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו, כי הוא מאוד לא שבע רצון משידור הסדרה, וציין כי היא גורמת להסתה.

 משבר עם טורקיה - כתבות נוספות

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק