נתניהו בירך את אובמה: "נתת השראה לרבים בעולם"

ראשי המדינה מיהרו היום לברך את נשיא ארה"ב, לרגל זכייתו בפרס נובל לשלום. רה"מ כתב לאובמה: "זכייתך בפרס מבטאת את התקווה שנשיאותך תקדם עידן חדש של שלום". הנשיא פרס: "מעטים הם המנהיגים שהצליחו לשנות את מצב הרוח העולמי בזמן כה קצר". השר ברק: "הנובל יעצים את יכולת אובמה לתרום לשלום"

רה"מ ואובמה. "נתת השראה" (רויטרס)

ראשי מדינת ישראל ממהרים לברך את חתן פרס נובל לשלום הטרי, נשיא ארה"ב ברק אובמה, על זכייתו המפתיעה בפרס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר אחר הצהריים איגרת ברכה לאובמה, בה בירך אותו על זכייתו בפרס. "עד כה נתת השראה לרבים בעולם וזכייתך בפרס מבטאת את התקווה שנשיאותך תקדם עידן חדש של שלום ופיוס", כתב ראש הממשלה. "אין מקום שנחוץ לו שלום יותר מאשר המזרח התיכון, איזור אשר זוהה במשך תקופה ארוכה עם טרור ושפיכות דמים", הוסיף נתניהו. "כולי תקווה שנפעל יחדיו בתקופה הקרובה כדי לקדם את השלום ולהעניק תקווה לעמי האזור הראויים לחיות בשלום, ביטחון וכבוד.

עוד קודם לכן בירך נשיא המדינה שמעון פרס את אובמה. "מעטים הם המנהיגים, אם בכלל, שהצליחו לשנות את מצב הרוח העולמי, בזמן כה קצר, בעוצמה כה מרחיקת לכת", כתב הנשיא לאובמה באיגרת ברכה מיוחדת. "הנחישות שבחוכמתך העניקה לאנושות כולה תקווה חדשה, ורשות לחלום ולפעול. וגם תחושה שקיים אלוקים בשמים ומאמינים עלי אדמות".

פרס הוסיף: "תחת מנהיגותך, בשורת השלום המחודשת ניערה את המציאות הקיימת וקבעה סדר יום שיש להגשימו בדחיפות. מירושלים, אני בטוח, שפעמוני ההידברות וההבנה ישובו לצלצל, ברשות מחודשת לקוות וכחובה מתבקשת לפעול". הנשיא חתם על המכתב "יישר כוח וברכותיי האישיות,
שמעון".

ברק: "הנובל יעצים את יכולת אובמה לתרום לשלום"

הנשיא פרס עם חתן הנובל הטרי. צילום ארכיון (רויטרס)
שר הביטחון ברק היה ראשון המברכים בישראל. "לישראל יש אינטרס עליון להגיע לשלום עם שכנינו", אמר ברק בסוכת שר הביטחון בקריה, בה התארחה התוכנית "קולה של אמא" בגלי צה"ל.

"אני מאמין כי פרס הנובל יעצים את יכולתו של הנשיא ברק אובמה לתרום לכינון שלום אזורי במזרח התיכון, ולהסדר בינינו לבין הפלסטינים", הוסיף השר ברק, "שיביא לביטחון, פריחה  ושגשוג לכל עמי האזור".