"הם מסיתים - וישראל משלמת להם משכורת"

על רקע המהומות בהר הבית, במערכת הפוליטית נשמעים קולות להוציא מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. השר סילבן שלום: "הם מסיתים - וישראל משלמת משכורת", השר לנדאו: "יש להכביד את ידיהם של כל המסיתים, ולהפסיק את מימונם על ידי הממשלה"

קריאות בממשלה: להכביד את ידיהם של כל המסיתים (חדשות 2)

על רקע המהומות בימים האחרונים באזור הר הבית והכותל המערבי בירושלים, נשמעות היום קריאות בממשלה ובימין להוציא מחוץ לחוק את הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, ולהפסיק את המימון הממשלתי לאנשי הדת המוסלמים המשתייכים לפלג. "יש להפסיק את תשלום משכורותיהם של כל אנשי הדת המסיתים נגד מדינת ישראל", אומר היום שר התשתיות עוזי לנדאו.

לנדאו, שהתראיין ברשת ב' של קול ישראל, הדגיש כי יש "להכביד את ידיהם של כל המסיתים, להפסיק את מימונם על ידי הממשלה". לדבריו, "יש לנקוט באפליה מתקנת ולתמוך במי ששירת את המדינה - ולהחמיר עם אלו שפועלים נגדה".

"הם מסיתים - וישראל משלמת משכורת"

בממשלה קראו הבוקר לפעול במסגרת החוק נגד אנשי התנועה האיסלאמית. "יש להעמיד את אנשי התנועה לדין, ולשפוט את ראאד סלאח ואת כל מי שמסית נגד ישראל - ויפה שעה אחת קודם", אמר השר לפיתוח הנגב והגליל והמשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, בתכנית הבוקר של רשת ב'.

"לא יעלה על הדעת שהם יגייסו כספים, יפעלו ויסיתו נגד מדינת ישראל - בעוד שזו משלמת את משכורותיהם", הדגיש השר שלום.

במקביל, נערכה הבוקר המשטרה בכוחות מתוגברים ובכוננות גבוהה בבירה, לרגל הצעדה שנערכה ברחבי העיר, בה נטלו חלק 10,000 משתתפים. הצעדה, שעברה ללא תקריות אלימות, צפויה להימשך ברחבי העיר עד סוף היום.

עוד באותו הנושא:

בהר הבית: אבנים מוכנות לפעולה

ברכת הכוהנים בכותל עברה בשלום