נועם שליט: "הדרך לשחרור גלעד ארוכה"

כמאה מפגינים, רובם בני נוער בחופשת חג הסוכות, נשאו אלונקות ברחבי י-ם וחנו מול בית רה"מ. על האלונקה שהובילה את המסע נכתב "אל תקברו אותו חי". יו"ר מטה המאבק שמשון ליבמן אמר לבני הנוער: "אתם הנוער שמחזק את נתניהו לקבל החלטה אמיצה שתרשום אותו בספרי ההיסטוריה"

מסע אלונקות למען שחרורו של גלעד שליט הסתיים אחר הצהריים באוהל המחאה מול בית ראש ממשלה, ובאופטימיות מסוייגת של אביו של החייל החטוף, נועם שליט. "המאבק עדיין נמשך", אמר שליט לבני הנוער שהשתתפו במסע האלונקות. "למרות שהמשא ומתן בדרך הנכונה, הדרך לשחרור גלעד עוד ארוכה".

שמשון ליבמן, יו"ר מטה המאבק לשחרור שליט, פנה גם הוא לבני הנוער והודה להם על תרומתם למאבק.  "אתם הנוער שמחזק את ראש הממשלה במסע אלונקות של מהות, תוכן, חלומות ואמונות", אמר ליבמן לקול תשואות בני הנוער".

הוא הוסיף: "אתם מחזקים את נתניהו לקבל החלטה אמיצה שתרשום את שמו בספר תולדות החברה הישראלית - לבניית סדר העדיפויות שלה, לחוסן הלאומי שלה וההמנון. עוד לא אבדה תקוותנו ולא נרפה עד שגלעד יחזור".

כאות הזדהות עם שליט מתכננים הצעירים להישאר מול בית ראש הממשלה במאהל. הם מציינים שהם לא מוכנים לחגוג את חופש חג הסוכות מכיוון שגם גלעד שליט לא חוגג בימים אלה.

הפעילים לנתניהו: "סיים את המלאכה"

קודם לכן צעדו למעלה ממאה בני נוער ברחובות ירושלים במסע שעבר דרך משכן הכנסת ומשרדי הממשלה תחת הכותרת "התחלה טובה, סיים את המלאכה". הכותרת מכוונת כמובן לעבר ראש הממשלה נתניהו, שהוביל את "עסקת הקלטת" בה נראה גלעד לראשונה מאז נחטף לעזה בחודש יוני 2006.

הצעדה נועדה להגברת המודעות לדחיפות שבשחרור גלעד. על האלונקה שהורמה בחזית הצעדה נכתב בגדול "אל תקברו אותו חי". למרות שבקלטת שהועברה לישראל נראה גלעד במצב בריאותי טוב, רוצים הפעילים להזהיר את המנהיגים משאננות. "מימד הזמן הוא קריטי", אמר אחד ממארגני האירוע לחדשות 2 באינטרנט. "אסור לשכוח שגלעד סובל שם".

אוהד לבנה, ממנהיגי הנוער במקום אמר: "אני קורא לראש הממשלה לעשות כל מאמץ כדי להביא את גלעד הביתה. פגשתי את נועם שליט לפני מספר שבועות ולבי נקרע. הפגישה הזו נתנה לי דחיפה להמשיך במאבק לשחרור גלעד. אני לפני גיוס וחשוב לי לראות שהממשלה עושה הכל כדי להחזיר הביתה חייל שנפל בשבי".

דעה: רוני דניאל חושב שאסור להקריב את הביטחון למען גלעד

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשבי

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק