מיד אחרי הקלטת: עצומה נגד עסקה

שעות ספורות אחרי שעם ישראל כולו צפה באות החיים של גלעד שליט מהשבי, באינטרנט כבר הופצה עצומה הקוראת לא לשלם את המחיר הכבד שדורש חמאס תמורת שחרורו. "תג המחיר יוביל לחטיפות נוספות", נכתב בה

בעוד בחמאס מדברים על התקדמות ממשית בעסקה לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, בישראל מתגברת המחאה נגד שחרור כמות גדולה של אסירים תמורת שליט.

עצומה חדשה שפורסמה בסוף השבוע ברשת האינטרנט מנסה להעביר מסר אחר מזה שנשמע עד היום בטוקבקים ובבלוגים תחת הכותרת: "כן לשחרור גלעד - לא בכל מחיר". אריק קצב, שעומד מאחורי הרעיון, מזהיר את הממשלה מפני "כניעה לתכתיבי החמאס" וקורא לגולשים לחתום על העצומה מתוך דאגה ל"עתיד ילדינו".

קצב מדגיש כי כל ישראלי משתוקק לראות את גלעד שב הביתה בריא ושלם במהרה, אך מציין באותה נשימה שביצוע עסקה עם חמאס בהתאם לדרישות הארגון תביא לחיזוק הארגון ותגבה מחיר נוסף.

"לא להיכנע לתכתיבי החמאס"

"קביעת תג מחיר כה מופרז בגין חייל בודד תוביל לחטיפות חיילים נוספות ולקיבוע העיקרון שהחמאס רוצה לפיו ערך חיילנו שווה מאות ואלפי פעילי טרור", הוא טוען. על מנת לחזק את דבריו, הוא גם מצרף מחקר של ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" לפיו מחבלים ששוחררו בעבר רצחו ופצעו יהודים.

"קציר הדמים של מחבלים אלו בפיגועים האחרונים כולל 123 אזרחים נרצחים, אזרחים רבים נכים ונפגעים רבים נוספים", נכתב במחקר. "בכל 'עסקות המוות' הקודמות חזרו רובם המכריע של המחבלים לפעילות טרור שמחירה באובדן חיים גדול עשרות ומאות מונים מכל קושי נפשי באשר הוא".

"ככל שיותר אזרחים יחתמו על העצומה, כך החמאס יבין שהעם הזה לא יקבל כל תכתיב בכל מחיר", מסכם קצב. נכון ליום ראשון אחר הצהריים, חתמו על העצומה, שפורסמה גם בפייסבוק, עשרות גולשים.

לראות את גלעד - סיקור מיוחד

המומחים לשפת גוף מנתחים את הקלטת

הרופא מנתח את מצבו הבריאותי של שליט

המשפחה צפתה בקלטת - ופרצה בבכי

הש"ג עיכב את העברת קלטת שליט

כך נראה העיתון שגלעד אחד בקלטת

שני חטופים - אותו תאריך בקלטות

רמאללה ועזה: חגיגות שמחה וניצחון

תזכורת: קולו של גלעד מהשבי

הווידאופדיה: גלעד שליט

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק