לבני: נתניהו הפריז בשימוש בשואה

כשנתניהו הניף את מפת אושוויץ אל מול מנהיגי העולם כולו בעצרת האו"ם, היו רבים שהתרגשו. יו"ר האופוזיציה לעומת זאת, חושבת שהשימוש בשואה שעשה ראש הממשלה דווקא פוגע בישראל: "אסור שנביא לתפיסה בעולם כי ישראל קמה בגלל השואה"

בעוד אזרחים רבים במדינה התרגשו לראות את ראש הממשלה בנימין נתניהו מנופף בתכניות מחנה ההשמדה מול מנהיגי העולם כולו, הייתה אזרחית אחת לפחות שלא אהבה את זה כלל וכלל - ציפי לבני. במהלך ראיון מיוחד ב"פגוש את העתונות", תקפה יו"ר האופוזיציה את נתניהו במגוון תחומים וביניהם כאמור - השימוש בזוועות מלחמת העולם השנייה בעצרת האו"ם.

"מאוד חשוב שניזהר", אמרה לבני כשנשאלה על נאומו התקיף של נתניהו שנשא ביום חמישי האחרון. "אנחנו לא צריכים להוכיח שהשואה קרתה. אסור שנביא למצב שייתפס בעולם כי ישראל קמה בגלל השואה. בחיבור הזה צריך להשתמש במידה, ופה הייתה חריגה".

גם את הקשר שעשה נתניהו בין השואה ההיסטורית, לסכנת שואה חדשה מפצצות אירניות, תקפה לבני. "כל השוואה של כל אירוע לנאצים ולשואה מגמדת את האירועי ההיסטורי", אמרה יו"ר האופוזיציה. "בנוסף, כל פעם שאנחנו עושים שימוש בשואה ובנאצים, ישראל מרגישה פחות בטוחה. המנהיגות לא צריכה לגרום לכך".

"בניגוד לנתניהו, לי אין עניין בפוטו-אופים"

אך לא רק בנושא זה "חטף" נתניהו מבול של ביקורת ממי שמקווה יום אחד להחליפו בתפקיד ראש הממשלה. בנושא תהליך השלום עם הפלסטינים, המתקפה אפילו החריפה. "בניגוד לנתניהו, לי אין עניין בפוטו-אופים", אמרה לבני על מפגש הפסגה בו השתתפו נתניהו, אבו מאזן ונשיא ארצות הברית ברק אובמה. "הוא נגרר. כל מה שהוא רצה זה לחזור הביתה בשלום ובלי שלום".

את מירב הביקורת הפנתה לבני למה שנתניהו דווקא רואה כהישג - נושא הקפאת הבנייה בהתנחלויות. בעוד נתניהו נאחז במיתון הדרישה האמריקנית להקפאה מוחלטת, תקפה לבני את עצם קיום השיג ושיח בנושא: "הדיון עכשיו הוא אם לבנות בהתנחלות בודדת במקום לדון בשאלה של גבולות הקבע. זו לא מדיניות שמקדמת חזון כלשהו".

"נתניהו מנסה לשרוד", המשיכה לבני במתקפה. "להטוטי הזמן אולי טובים לנתניהו אך בטח שלא טובים לישראל".