בנימין ושרה נתניהו מסכמים את הנאום ההיסטורי באו"ם

לא רק ראש הממשלה התרגש מהנאום בפני עצרת האו"ם. גם רעייתו שרה לא נשארה אדישה. "הייתי גאה", שיתפה שרה. "אני מקווה שגם הילדים שלנו ראו. זה ראש ממשלה, והוא מנהיג אמיתי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה יצאו הליל מאולם עצרת האו"ם, אחרי הנאום שנשא, נרגשים. "התרגשתי והייתי גאה", אמר אשת ראש הממשלה. "אני מקווה שגם הילדים שלנו ראו. זה ראש ממשלה, והוא מנהיג אמיתי".

נתניהו פגש כמה מנהיגים מהעולם בתום הנאום ולחץ את ידיהם. "כשבאתי לאו"ם כשגריר, נפגשתי עם הרבי מילובביץ'", סיפר בתום הנאום. "הוא שוחח איתי במשך כ-40 דקות ואמר לי: 'אתה הולך לאו"ם. יש שם אולם של שקר נצחי. הדלק נר של אמת'. ניסיתי בכל מקום להדליק נר של אמת. את החושך נגרש עם אמת".

הנאום של נתניהו היה דרמטי והיסטורי. במשך יותר מ-20 דקות הוא דיבר על אירן, חמאס, ציונות, שואה, שלום וגזענות.

בליכוד התלהבו מאוד מהופעתו של יו"ר המפלגה. "ראש הממשלה החזיר גאווה לאומית למדינת ישראל", פסק ח"כ זאב אלקין, יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד. "בדבריו הנוקבים והנחושים מול מנהיגי העולם הוא הציב בפניהם מראה למימד המוסרי בהתנהלותם, ודרש להכריע האם הם בצד של מכחישי השואה ותומכי הטרור או לצידה של מדינת ישראל".

ח"כ אלקין הוסיף בשבחו של נתניהו, ואף השווה אותו למנהיגי עבר דגולים בהיסטוריה. "נאומו מחזיר את ישראל לימי בן-גוריון ובגין, שידעו לעמוד בגאון מול העולם ולהגן על זכותו ההיסטורית של עם ישראל על ארץ ישראל", ציין בסיפוק.