הנאום הכי חשוב של נתניהו - בלי אף מילה על שליט

לא כולם התרשמו מנאומו של ראש הממשלה בעצרת האו"ם. לרבים צרם נושא אחד שלא עלה על שפתותיו של נתניהו: גלעד שליט. "דבר אחד היה חסר", רמז גולש מאוכזב. בליכוד, לעומת זאת, התלהבו מאוד מהופעתו של רה"מ והשוו אותו לבן-גוריון ובגין: "הוא ידע לעמוד בגאון מול העולם"

במשך יותר מ-20 דקות נאם הלילה ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני עצרת האו"ם. בנאום התקיף הוא דיבר על אירן, חמאס, ציונות, שואה, שלום וגזענות. אבל נושא אחד הוא נמנע מלהזכיר: החייל החטוף גלעד שליט.

אך בעוד שנתניהו התעלם מהסוגייה שמדירה שינה מעיני משפחה אחת במצפה הילה כבר 1,187 ימים, הצופים והגולשים שעקבו אחר הנאום החשוב, סירבו לעשות זאת. "כל הכבוד באמת על הנאום, אך דבר אחד וחשוב היה חסר, ולצערנו, כבר חסר ארבע שנים", כתב אחד מהם. "וכמו תמיד, שוכחים את גלעד", ציין אחר.

למרות פניית חדשות 2 באינטרנט, בלשכת ראש הממשלה לא סיפקו הסבר להשמטת החייל החטוף מהנאום.

"כמו בן גוריון ובגין"

גם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, כך נדמה, לא ממש מתרשם ממחליפו. בריאיון לרשת הטלוויזיה הבריטית BBC, ששודר במקביל לנאום נתניהו, אמר אולמרט כי הוא היה קרוב יותר מכל ראש ממשלה אחר להגיע לשלום עם הפלסטינים. "לעולם לא תהיה תכנית לשלום כה מרחיקת לכת כמו זאת שאני הצעתי, אני מבטיח זאת", הצהיר.

בליכוד, לעומת זאת, התלהבו מאוד מהופעתו של יו"ר המפלגה. "ראש הממשלה החזיר גאווה לאומית למדינת ישראל", פסק ח"כ זאב אלקין, יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד. "בדבריו הנוקבים והנחושים מול מנהיגי העולם הוא הציב בפניהם מראה למימד המוסרי בהתנהלותם, ודרש להכריע האם הם בצד של מכחישי השואה ותומכי הטרור או לצידה של מדינת ישראל".

ח"כ אלקין הוסיף בשבחו של נתניהו, ואף השווה אותו למנהיגי עבר דגולים בהיסטוריה. "נאומו מחזיר את ישראל לימי בן-גוריון ובגין, שידעו לעמוד בגאון מול העולם ולהגן על זכותו ההיסטורית של עם ישראל על ארץ ישראל", ציין בסיפוק.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק