נתניהו לעולם: "תתביישו לכם"

רה"מ תקף את נציגי העולם כולו שנותנים פתחון פה בעצרת האו"ם למכחיש השואה נשיא אירן. "אתם נותנים לגיטימיות לאיש שמכחיש רצח של 6 מיליון יהודים", אמר. "איזו בושה. איזה לעג לאמנת האו"ם". צפו בנאום המלא

אחרי האכזבה מהנשיא אובמה, נאום השנאה של אחמדינג'אד וההצגה ההזויה של קדאפי, עלה הלילה ראש הממשלה בנימין נתניהו על הבמה בעצרת האו"ם בניו יורק - ויצא למתקפה. במהלך דבריו של נתניהו נטשו בזה אחר זה נציגי המדינות הערביות את האולם. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מציגים בפניכם את הנאום המלא:

"קרוב ל-62 שנים בעבר הכירה עצרת האו"ם בזכות היהודים, אומה עתיקת יומין, במדינה משלהם. אני עומד בפניכם היום כראש ממשלת ישראל, ראש ממשלת המדינה היהודית. אני מדבר בשם ארצי ועמי.

"האו"ם הוקם לאחר הזוועות של מלחמת העולם השנייה. הוטל על האו"ם למנוע הישנות של אירועים נוראיים כאלה. אין דבר שהפריע למשימה הזאת יותר מהמתקפה השיטתית על היהודים. אתמול נשיא אירן עמד על הבימה הזו, ושפך רעל אנטישמי.

"כמה ימים לפני הוא שוב טען שהשואה היא שקר. בחודש שעבר הייתי בוואנזה, שם ב-20.01.42, אחרי ארוחה דשנה נפגשו המנהיגים הנאצים והחליטו להשמיד את עמי. הם השאירו פרוטוקולים מפורטים, שנשמרים לנצח על ידי הממשלות הגרמניות זו אחר זו.

אין לכם הגינות?

"הנה העתק של הפרוטוקולים של הפגישה בוואנזה. פרוטוקולים המורים בדיוק כיצד לנהל את השמדת העם היהודי. האם הפרוטוקול הזה הוא שקר? האם כל הממשלות הגרמניות מרמות? יום לפני נתנו לי בברלין את תכניות הבנייה המקוריות של אושוויץ.

"התכניות האלה של אושוויץ בירקנאו - אני אוחז אותן בידי. יש עליהן חתימה של היינריך הימלר, סגנו של היטלר בעצמו. האם התכניות הללו, של אושוויץ בירקנאו, שם נרצחו מיליון יהודים, האם גם אלה שקרים?

"ביוני, הנשיא אובמה ביקר במחנה ריכוז אחר, בוכנוואלד. האם הנשיא אובמה הוא שותף לשקר? האם הניצולים מאושוויץ, שהמספרים שחקקו הנאצים עדיין על ידיהם, האם הקעקועים האלה על הזרוע גם הם שקר?

"כמעט כל משפחה יהודית נפגעה מההשמדה, לרבות משפחתי. סבה וסבתה של אשתי, כל הדודות, הדודים - כולם נרצחו על ידי הנאצים. האם זה שקר? אתמול, האדם שאומר שהשואה היא שקר היה על הבמה הזאת. לאלה שסירבו לבוא, ולאלה שעזבו במחאה - אני מודה על שהנחילו כבוד. אבל לאלה שנתנו למכחיש השואה הזה לדבר, אני אומר בשם בני עמי היהודים, האין לכם בושה? אין לכם הגינות?

"שישה עשורים אחרי השואה, אתם נותנים לגיטימיות לאיש שמכחיש רצח של שישה מיליון יהודים, ומבטיח למחוק את מדינת ישראל, מדינת היהודים? איזו בושה. איזה לעג לאמנת האו"ם. אולי אחדים מכם חושבים שהאיש הזה והמשטר המשוקץ שלו רק מאיימים רק על המשטר היהודי. אם אתם חושבים כך - אתם טועים. אם אתם חושבים שהוא מסתפק במילים אתם טועים. מה שמתחיל ביהודים נגמר גם בעמים אחרים.

אלימות רצחנית ללא גבולות

"המשטר האירני, של פונדומנטליזם קיצוני, ב-30 השנים האחרונות, המשטר הקנאי הזה, הציף את העולם כולו באלימות רצחנית שאינה יודעת גבולות. הם רצחו מוסלמים, נוצרים ורבים אחרים. הדבקות בקנאות הקיצונית הזאת - יש לה גוונים שונים. הם רודפים אחר נשים, הומואים, אנשים לא מאמינים ומקופחים.

"זה ציוויליזציה מול ברבריות: אלה שמקדשים את החיים מול אלה שמפארים את המוות. הפרימיטיביות של המאה התשיעית אינה יכולה להיות שקולה לקדמה של המאה ה-21, לחירות, לטכנולוגיה ולתקשורת - הקדמה היא שתנצח.

"העתיד מבטיח לכל אומותינו שלב גדול של תקווה. לקחו עשרות שנים לעבור מהטלפון למחשב, להמציא את האינטרנט. מה שנראה בלתי אפשרי לפני כמה שנים הוא אפשרי היום. השינויים יוסיפו לבוא. אנחנו נפצח את הקוד הגנטי, נרפא את הבלתי ניתן לריפוי, נאריך את ימי חיינו וננקה את העולם.

"ארצי ישראל עומדת בחזית של התפתחויות רבות במדע, בחקלאות, באנרגיה ובסביבה. החידושים האלה, הבאים מארצי, מציעים לאנושות הבטחה גדולה. אם כוחות הקנאות ישיגו נשק נורא, כוחות הקדמה ינצחו אבל במחיר כבד. הסכנה היא החתונה שבין קנאות דתית לבין נשק להשמדה המונית. וזהו האתגר. למנוע מהעריצים בטהרן נשק גרעיני.

סימנים לא מעודדים

"האם החברות באו"ם מוכנות לעמוד במשימה הזאת? האם תעמוד הקהילה הבינלאומית מול רודנות שמטילה טרור על בני עמה שלה? האם יינקטו צעדים נגד אנשים שגנבו את הבחירות לאור היום? אנשים שגרמו לתושבים למות ברחובות נחנקים מדמם שלהם, משטר שמפעיל טרור. האם הקהילה הבינלאומית תמנע מעריצי טהרן לפתח נשק אטומי שייסכן את העולם כולו?

"בני אירן עומדים באומץ מול המשטר, אנשים טובים סביב העולם צריכים לעמוד איתם, יחד עם המפגינים כאן מחוץ לבניין האו"ם. האם האו"ם יעמוד לצידם? גבירותיי ורבותיי, עדיין לא ברור כיצד ינהג האו"ם.

"הסימנים לאחרונה אינם מעודדים. במקום לגנות את הטרוריסטים והפטרונים האירניים, יש כאלה באו"ם שמגנים את הקורבנות. זה בדיוק מה שעשה דוח ועדת גולדסטון בעזה, העמיד בשורה אחת את אלה שנפגעו ואלה שעמדו מולם.

האו"ם שתק על ירי הקסאמים

"במשך שמונה שנים חמאס ירה רקטות מעזה על אזרחים ישראלים. אלפי טילים שנפלו מהשמיים על בתי ספר, על בתים וקניונים. שנה אחר שנה הרקטות נחתו על אזרחים שלנו ולא נתקבלה החלטה אחת באו"ם לגינוי ההתקפות הנפשעות האלה. לא שמענו דבר ממועצת זכויות האדם של האו"ם. ב-2005, בתקווה לקדם את השלום, ישראל נסוגה חד צדדית מרצועת עזה.

"זה היה מכאיב מאוד. הסרנו 21 יישובים וחוות חקלאיות. עקרנו 8,000 אנשים מבתיהם. עשינו את זה מפני שרבים בישראל האמינו שזה ישיג שלום. לא קיבלו שלום, במקום, קיבלנו בסיס טרור בגיבוי אירני 50 מייל מתל אביב.

"החיים בערים סביב עזה הפכו לסיוט. התקפות הרקטות לא רק נמשכו אלא התגברו. ושוב, האו"ם שתק. שתיקה מוחלטת. לבסוף, אחרי שמונה שנים, ישראל נאלצה להגיב. אבל איך היינו אמורים להגיב כשיש רק דוגמה אחת בהיסטוריה, לאלפי רקטות שנופלות על אוכלוסייה אזרחית? זה קרה כשהנאצים הפציצו ערים בריטיות במלחמת העולם השנייה, ובמלחמה ההיא בנות הברית שיטחו ערים גרמניות עם עשרות אלפי הרוגים.

מקרה ברור של תוקף וקורבן

"אני לא שופט, אני מדבר על עובדות. זו עובדה שהתוצאה של החלטת מנהיגים גדולים, ארה"ב ובריטניה. זו עובדה גם שישראל בחרה להגיב בצורה אחרת, מול אויב שמבצע פשע מלחמה כפול: מתחבא מאחורי אזרחים ויורה על אזרחים. ישראל ביקשה לנהל תקיפות באזמל נגדם, וזו לא משימה קלה.

"הם ירו את הטילים מבתי ספר, ממסגדים. החביאו חומרי נפץ באמבולנסים. ישראל ניסתה למזער בכך שעודדה אזרחים פלסטינים לצאת מאזורי הלחימה. זרקנו מספר עצום של כרוזים מעל בתיהם. שלחנו הודעות SMS לאלפי בני עזה. עשינו עשרות אלפי שיחות טלפון לאנשים כדי שיתפנו.

"מעולם לא הלכה מדינה מרחק הזה כדי להגן על האוכלוסייה האזרחית של האויב, בשביל להגן על עצמה. זה מקרה ברור של תוקפן וקורבן. אבל מועצת זכויות האדם של האו"ם החליטה שישראל, הדמוקרטיה המגינה על עצמה באופן חוקי נגד תוקפיה - היא האשמה.

"נתנו לישראל משפט בלתי הוגן, עם אמות מידה מעוותות, לפיהן מועצת זכויות האדם של האו"ם הייתה צריכה להרשיע את רוזוולט וצ'רצ'יל. צירי האו"ם והממשלות שאתם מייצגים - עליכם לקבל החלטה. האם תקבלו את הפארסה הזו? כי אם כן, האו"ם יחזור לימיו האפלים.

מכת מוות לשלום

"אותה תקופה שבה השוו ציונות וגזענות, ורוב אוטומטי העביר החלטה שכדור הארץ שטוח. או אם הייתה זו ההחלטה הזו ב-71' שהציונות היא גזענות. עכשיו הגוף צריך לקבל החלטה: אם לא ידחה האו"ם את הדוח החד צדדי הזה, תתחיל מחדש התהליך של אובדן הרלוונטיות של האו"ם.

"זה מסר לטרוריסטים שהטרור משתלם, כל שאתם צריכים הוא לירות. ויש עניין שלישי: מגנים את ישראל. האו"ם ייתן מכת מוות לשלום.

"כשישראל עזבה את עזה רבים קיוו שהטילים ייפסקו, ואם לא, לפחות - ישראל עשתה את המחווה הזו לשלום, אבל איך אפשר לקחת מאיתנו את הזכות להגנה עצמית? האו"ם שהריע לישראל כשעזבה את עזה מאשים עכשיו אותנו שאנחנו פושעי מלחמה? על שנהגנו באחריות, מתוך הגנה עצמית? כמו שכל מדינה אחרת הייתה נוהגת?

גוי אל גוי

"ישראל הגנה על עצמה בצדק, והדוח הבלתי צודק והמעוות הזה הוא מבחן ברור לכל הממשלות: האם תעמדו לצד ישראל או לצד הטרוריסטים? אנחנו חייבים לדעת את התשובה לשאלה הזו עכשיו. כי אם מבקשים מישראל לקחת סיכונים לשלום, אנחנו צריכים לדעת היום שתעמדו לצידנו מחר. רק אם יהיה לנו הביטחון שנוכל להגן על עצמנו - נוכל לקחת סיכונים נוספים למען השלום. אל תעשו שגיאה. כולנו רוצים שלום.

"בכל פעם שמנהיג ערבי רצה שלום איתנו עשינו שלום: עם מצרים תחת סאדאת, עם ירדן והמלך חוסיין. אם הפלסטינים רוצים שלום - אני וממשלתי נעשה שלום. אבל אנחנו רוצים שלום אמת, שלום קבע, שאפשר להגן עליו. ב-47' הגוף הזה הצביע על כינון שתי מדינות לשני עמים. היהודים קיבלו את החלטת החלוקה, הערבים דחו אותה ופלשו למדינה היהודית.

"אנחנו מבקשים מהפלסטינים לעשות מה שסירבו לעשות 60 שנה, לומר כן למדינה יהודית. חד וחלק. כפי שמבקשים מאיתנו להכיר במדינה לפלסטינים, עליהם להכיר במדינת לאום של העם היהודי. היהודים אינם כובשים זרים בארץ ישראל, זו ארץ אבותינו, ומחוץ לבניין הזה חקוק חזון השלום של התנ"ך: 'לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ידעו עוד מלחמה'.

רוצים ועושים שלום

"אנחנו לא זרים, זו מולדתנו. אבל ככל שאנחנו קשורים לארץ הזאת, אנחנו מכירים בכך שהפלסטינים גם הם גרים בארץ, אנחנו רוצים לחיות לצידם. שתי אומות חופשיות בשלום בשגשוג ובכבוד. שלום שגשוג וכבוד דורשים אלמנט נוסף: ביטחון. לפלסטינים צריכות להיות הסמכויות למשול בעצמם.

"למעט סמכות אחת: היא צריכה להיות בפועל מפורזת. אנחנו לא רוצים עוד עזה או עוד דרום לבנון - עוד בסיס טרור בגיבוי אירני על הגבעות סביב ירושלים או תל אביב. אנחנו רוצים שלום, ואני מאמין שעם רצון טוב ועבודה קשה - אפשר להשיג שלום כזה.

"אבל זה דורש מכולנו להדוף את כוחות הטרור שבהנהגת אירן, שחותרים להרוס את השלום, להשמיד את ישראל. השאלה היא האם הקהילה בינלאומית מוכנה לעמוד מול הכוחות אלה?

"לפני 70 שנה אמר צ'רצ'יל שצריך להתמודד עם הנטייה של חברה מתקדמת לנמנם עד שהיא מתעוררת לסכנה. הוא דיבר על חוסר היכולת להסתכל קדימה, לפעול, היעדר מחשבה בהירה עד שמגיעה שעת החירום".

אושר: צמצום הנשק הגרעיני בעולם

לפני נאום נתניהו נשא נשיא ארה"ב ברק אובמה דברים במועצת הביטחון, שאישרה את הצעתו לפעול לצמצום הנשק הגרעיני בעולם. "אירן וקוריאה הצפונית לא יוכלו להמשיך לייצר נשק גרעיני", קרא אובמה שניהל את הכינוס, והדגיש כי החודשיים הקרובים הם "קריטיים".

אובמה גם עשה היסטוריה, כשהיה לנשיא האמריקני הראשון שניהל את ישיבת מועצת הביטחון של האו"ם בעצמו.

בהצהרה החזקה ביותר שהושמעה בעצרת האו"ם, נשיא צרפת ניקולא סרקוזי קרא לארה"ב ולקהילה הבינלאומית לפעול לבלימת תכנית הגרעין האירנית. "אני תומך במדיניות היד המושטת של הנשיא אובמה", אמר הנשיא הצרפתי. "אנו חייבים להעלות את ההצעה לדיאלוג".

סרקוזי דיבר בדיון של עצרת הביטחון. "מה אירן סיפקה לקהילה הבינלאומית? כלום, שום דבר – רק עוד אורניום מועשר, עוד צנטריפוגות ויותר מכל – איום למחוק חברה בארגון האומות המאוחדות מהמפה", אמר. סרקוזי כמובן התייחס לאיומיו של נשיא אירן למחוק את ישראל מהמפה. "יש רגע שבו עובדות עיקשות מחייבות אותנו לקבל החלטות".

הפגישה החשאית של ליברמן

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן תקף את ישראל בנאומו בפני העצרת. הוא טען כי ישראל מבצעת מעשי זוועה בנשים ובילדים בעזה. "האו"ם צריך להתערב כדי להפסיק את העוצר נגד עזה ואת אומללותם של הנשים והילדים", אמר.

אך ככל הנראה ישנן שיחות מדיניות נסתרות מהעין, המתקיימות דווקא בחדרים הצדדיים של עצרת האו"ם. שר החוץ אביגדור ליברמן נועד בחשאי עם שר החוץ של מרוקו אטייב אל-פאסי פיהירי. על פי דיווחים ליברמן קיים עוד מספר פגישות נוספות עם נציגי מדינות מוסלמיות במהלך ביקורו בניו יורק.

מה עשו המנהיגים בזמן נאום קדאפי?

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2