מופע האימים של קדאפי

תשכחו מאובמה ומאחמדינג'אד. שליט לוב לא ויתר על זמן המסך שניתן לו בעצרת האו"ם, וגנב כהרגלו את ההצגה. קדאפי קרע את תקנון האו"ם, האשים את ישראל ברצח עם ואפילו דרש לפתוח את תיק רצח קנדי

לצד הנאומים הרציניים וההכרזות הדרמטיות, נרשמו בעצרת האו"ם גם כמה רגעים משעשעים, עליהם אחראי מי אם לא - מנהיג לוב הצבעוני, מועמר קדאפי.

המנהיג השנוי במחלוקת קרע לנגד עיניהם המשתהות של הנוכחים את תקנון האו"ם מבלי להניד עפעף. "את המסמך הזה כתבו המומחים, אבל אף אחד לא מציית לו", הכריז קדאפי ונפטר מהנייר.

מוקדם יותר גנב שוב המנהיג הלובי את הפוקוס, לאחר שנאומו התעכב בשל אנדרלמוסיה שפרצה באולם. עשרות מהנוכחים החלו לצאת מהבניין, למרות התחנונים של הנשיא הלובי החדש של העצרת, ד"ר עליט טראקי. במשך רבע שעה שררה במקום מבוכה רבה.

"קבלו את מלך מלכי המלכים של אפריקה המסורתית", הציג טראקי את עמיתו טרם נאומו. הקהל בתגובה לא נשאר אדיש, ופרץ בצחוק.

מי רצח את קנדי?

קדאפי קרא לשוויון מוחלט בין אומות העולם, אך פסל בהינף יד את חשיבות האו"ם בימינו. "איש אינו מקשיב יותר למועצת הביטחון", קבע. "אני עומד להקים מועצת ביטחון עצמאית לאפריקה".

גם ישראל ספגה חיצים של אש מהמנהיג, אשר האשים את צה"ל ב"רצח עם" בעזה. לדבריו, ישראל אחראית לרצח 3,000 ילדים, זקנים ונשים. עוד הוא הוסיף כי הציונים השמידו מוסדות ציבוריים של האו"ם. "איך אתם רוצים שאויבי ישראל ייענו לדרישות בתי הדין הבינלאומיים, כשהיא עצמה אינה נותנת להם דין וחשבון?", תהה.

בהמשך נאומו טען המנהיג כי העולם מנצל את היבשת השחורה במשך תקופה ארוכה, והוסיף כי על האו"ם לפצות את התושבים בכשבעה טריליון דולר.

קדאפי אף הגדיל לעשות ודרש לפתוח מחדש את תיק רצח הנשיא קנדי, בטענה שלא יודעים מי אכן אחראי למעשים שמשליכים על ההיסטוריה.

עוד ציין, אולי בהתרסה לנשיא האמריקני הנוכחי וכנראה גם ברמיזה לקודם כי "איש לא יכול להגיד למדינה באיזה סגנון לשלוט - גם ברומא הייתה דיקטטורה בשלב מסוים כי זה מה שהיה טוב לרומא". בהתייחס לכוחה הגדול של ארה"ב במועצת הביטחון הוסיף: "אי אפשר להגיד שאנו שווים בזכויות. למרות שזה מה שהוסכם - יש את הווטו של העמים".

הצטרפו לשידור החי מעצרת האו"ם