נתניהו נחת בניו יורק לקראת מפגש הפסגה

רה"מ יפגוש הערב את אובמה ואבו-מאזן. שלושת הצדדים ממשיכים להנמיך ציפיות לקראת הפגישה. למרות הערכות כי האמריקנים ילחצו על נתניהו להכריז על הקפאת הבנייה בהתנחלויות, מתקבלים דיווחים על הקמות עשרות יחידות דיור בשטחי הגדה המערבית

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת הבוקר (שעון ישראל) בניו יורק לקראת הפסגה המשולשת עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן שתיערך אחר הצהריים (שעון ישראל).

נתניהו צפוי להיוועד עם אובמה בארבע עיניים טרם הפגישה המשולשת, אך ציפיות הבית הלבן לגבי פריצת דרך במהלך סדרת הפגישות היא נמוכה מאוד. גורמים בבית הלבן מספרים כי אובמה צפוי ללחוץ על נתניהו להתגמש בנושא הקפאת הבנייה בהתנחלויות.

אך גם הבוקר נראה שהבנייה בהתנחלויות נמשכת. עיתון "הארץ" מדווח כי ביישוב בית"ר עלית הנמצא בשטחי הגדה מתבצעת בנייה של עשרות יחידות דיור חדשות. על פי הדיווח השכונה החדשה שמוקמת בימים אלה נמצאת על גבעה מרוחקת, ואינה נכללת ברשימת 455 יחידות הדיור שבנייתם אושרה על ידי שר הביטחון לפני כשבועיים.

"לא להיכנע לארצות הברית"

יום לפני ביקורו של נתניהו בארצות הברית הקימו ראשי המתנחלים מאהל מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים. נציגי המתנחלים קראו לראש הממשלה לא להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, ולא להיכנע ללחץ האמריקנים.

השר בני בגין אמר בראיון לחדשות 2 כי "אי אפשר לצפות מישראל לוותר על העקרונות שלה". בגין הוסיף: "ועידת הפתח הסתיימה והטילה צל על כל מו"מ עתידי, לאחר שנקודת המוצא שלה בתקנון היא חיסול הנוכחות הציוניות".

שר הביטחון השוהה אף הוא בארצות הברית נפגש אמש עם מזכיר ההגנה האמרקיני רוברט גייטס וגורמים בטחוניים נוספים. ברק אמר במהלך פגישתו עם גייטס כי התהליך המדיני וההסכם שיבוא אחריו צריכים לכלול הסכמה על קץ הסכסוך וסיום הדרישות ההדדיות.

וזה הלו"ז של הפסגה המשולשת בארה"ב היום, לפי שעון ישראל:

17:30 - אובמה ונתניהו נפגשים

18:00 - אובמה ואבו-מאזן נפגשים

18:30 - אובמה, אבו-מאזן ונתניהו נפגשים