מדבדב: "פרס אמר שישראל לא תתקוף באירן"

נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב מצטט את דברי הנשיא פרס בפגישתם בסוצ'י בחודש שעבר. ""כשהנשיא פרס ביקר אותי בסוצ'י, הוא אמר משהו חשוב לכולנו", אמר מדבדב לרשת CNN, "פרס אמר לי 'ישראל לא מתכננת להוציא אל הפועל מתקפה באירן, אנחנו מדינה שלווה". מדבדב תיאר מתקפה ישראלית באירן כ'דבר הגרוע ביותר שיכול לקרות'

ישראל הודיעה לרוסיה כי אין בכוונתה לתקוף את אירן – כך אומר היום נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב בראיון לרשת הטלוויזיה CNN. את הדברים מסר למדבדב הנשיא שמעון פרס בפגישתם באתר הנופש הרוסי סוצ'י בחודש שעבר.

"כשהנשיא פרס ביקר אותי בסוצ'י, הוא אמר משהו חשוב לכולנו", כך בדברי הנשיא מדבדב.  "פרס אמר לי 'ישראל לא מתכננת להוציא אל הפועל מתקפה באירן, אנחנו מדינה שלווה ולא נעשה זאת'". נשיא רוסיה תיאר מתקפה ישראלית באירן כ'דבר הגרוע ביותר שיכול לקרות'.

"לרוסיה יש את הזכות למכור נשק הגנתי"

"מתקפה כזאת תוביל לאסון הומניטרי, מספר רב מאד של פליטים, רצון לנקמה אירנית בישראל וגם במדינות אחרות", הוסיף מדבדב. "אבל עמיתיי מישראל אמרו שהם לא מתכוונים לפעול כך ואני סומך עליהם".

נשיא רוסיה נשאל עוד על עסקת מכירת טילי הנ"מ S-300  לאירן. "לרוסיה יש את הזכות למכור נשק הגנתי לאירן", השיב מדבדב והוסיף כי הסנקציות פעמים רבות לא יעילות. 

מדבדב אישר עוד כי ראש הממשלה נתניהו נועד איתו בחשאי במוסקבה לפני כשבועיים, פגישה שעוררה סערה תקשורתית נרחבת בישראל בעקבות התנהלות לשכת ראש הממשלה בנושא.