הפסגה המשולשת תערך בשבוע הקרוב בניו יורק

לאחר מרתון השיחות שהתקיים השבוע בין השליח האמריקני מיטשל לראש הממשלה נתניהו, נמסר הלילה מהבית הלבן כי נקבע תאריך לקיום פגישה משולשת בין ארצות הברית, ישראל והרשות הפלסטינית. ראש הממשלה נתניהו ויו"ר הרשות אבו מאזן צפויים להיפגש ביום שלישי הקרוב בניו יורק תחת ניצוחו של אובמה

סוף לקיפאון המדיני? דובר הבית הלבן מסר הלילה כי פגישה משולשת בין נשיא ארצות הברית ברק אובמה, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, תתקיים ביום שלישי הקרוב בניו יורק. מטרת המפגש היא לחדש את תהליך השלום בין ישראל והפלסטינים.

על פי דובר הבית הלבן, רוברט גיבס, אובמה עתיד להיפגש עם כל אחד מהמנהיגים בנפרד, ורק אחר כך לערוך ישיבה משותפת. הפגישה המשולשת צפויה להתקיים בניו יורק, במקום בו נערכת עצרת האו"ם בשבוע הבא.

"ראש הממשלה נתניהו מקבל בברכה את הזמנת ארצות הברית לקיום הפגישה עם הנשיא ברק אובמה ויו"ר הרשות הפסלטינית", נמסר בהודעה שהגיעה ממשרדו של נתניהו. לדברי מקורות ממשרד ראש הממשלה, הפגישה תיערך ללא תנאים מקדימים, כפי שרצה נתניהו לאורך המגעים.

לאורך השבוע ערך השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל, סדרת פגישות עם ראש הממשלה נתניהו במטרה להכין את הקרקע לפגישה המשולשת. בין ישראל והרשות הופנו חילופי האשמות בנוגע לאחריות על כישלון המגעים.

"הפגישה היא סימן נוסף למחויבותו העמוקה של הנשיא אובמה לשלום, ושהוא מעוניין להיות מעורב באופן אישי במגעים בין הצדדים", מסר השליח המיוחד מיטשל. עוד נמסר מהבית הלבן כי הדרך להשגת הסכם היא עוד ארוכה ומורכבת. "שלושת המנהיגים הולכים לשבת באותו החדר ולהמשיך לצמצם את פערים בניהם", דברי גורמים מדיניים.