ליברמן: אין לגולדסטון ערך משפטי, עובדתי או מוסרי

נמשכת הסערה סביב דוח גולדסטון של האו"ם המאשים את ישראל בפשעי מלחמה במהלך "עופרת יצוקה". שר החוץ אביגדור ליברמן הגיב הבוקר לראשונה לדברים ואמר "דוח גולדסטון רוצה להחזיר את האו"ם לימיו האפלים". הבוקר תדון מועצת הביטחון במסקנות הדוח, ובישראל נערכים להגנה על קציני צה"ל

ממשיך המאבק נגד דוח גולדסטון בזירה המדינית: שר החוץ אביגדור ליברמן תוקף הבוקר את הדוח המאשים את ישראל בפשעי מלחמה. עם זאת, מועצת הביטחון של האו"ם צפויה לדון היום במסקנות הדוח, במסגרת סקירה תקופתית על המזרח התיכון.

"ועדת גולדסטון הוקמה במטרה למצוא את ישראל אשמה בפשעים שנקבעו מראש, וחברי הועדה לא נתנו לעובדות לבלבל אותם", אומר ליברמן. כל מטרת הדו"ח, מהרגע שהוחלט לכתוב כזה, הייתה לקעקע את דמותה של ישראל בשליחותן של מדינות שהמושגים של 'זכויות אדם' ו'מוסר לחימה' כלל אינן מופיעות בלקסיקון שלהן", הוסיף.

צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם

לדברי שר החוץ, צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. "צה"ל נאלץ להתמודד עם הטרוריסטים השפלים ביותר השמים להם למטרה להרוג נשים וילדים ומסתתרים מאחורי נשים וילדים", אומר ליברמן. "מדינת ישראל תמשיך להגן על אזרחיה מפני התקפות המחבלים וארגוני הטרור, ותמשיך להגן על חייליה מפני מתקפת הצביעות והסילוף", הוסיף.

"דוח גולדסטון רוצה להחזיר את האו"ם לימיו האפלים בהם נקבע בו, גם כן בהנהגתן של מדינות אינטרסנטיות, כי הציונות היא גזענות", תוקף ליברמן. עוד הוסיף שר החוץ כי לדוח אין כל ערך משפטי, עובדתי או מוסרי ויותר משהוא מעיד על מדינת ישראל הוא מעיד על מחברי הדו"ח ושולחיהם.

בישראל פותחים במגננה

אמש נפגש סגן שר החוץ דני איילון השוהה בניו יורק עם שגרירת ארצות הברית באו"ם סוזן רייס בניסיון למנוע את הדיון בדוח, שהתפרסם לפני יומיים. במקביל ישראל הקימה צוותיים משפטיים, למקרה שיוגשו כתבי אישום נגד קצינים בצה"ל.

ממצאי הדוח, הנפרסים על יותר מ-500 עמודים, מפרטים כיצד צה"ל פגע באזרחים פלסטינים במהלך מבצע "עופרת יצוקה". בדוח נכתב כי הירי של החיילים הישראלים כוון נגד אזרחים, נועד להעניש את אוכלוסייה ולהשפיל. לפי הדוח, השתמש צה"ל בפלסטינים כמגן אנושי, ביצע מעצרים אלימים, חקר באיומים והרס בתים ללא הבחנה.