נועם שליט: "החטיפה וההחזקה של בן ערובה וחטוף היא פשע מלחמה"

יום אחרי פרסום הדוח החריף של האו"ם, הפגינו מאות ישראלים ופלסטינים לא הרחק מהמקום שבו נחטף גלעד שליט, וקראו לשחרור החטוף. "יש הרבה דברים שחמאס צריך לעשות ולא עושה למענו", אמר אביו בכאב

בעוד דוח האו"ם תוקף בחריפות את התנהלות ישראל במהלך עופרת יצוקה, ניסו מאות מפגינים להזכיר פרט קטן אחד שזכה להתייחסות שולית בלבד - בשבי חמאס נמצא אסיר בשם גלעד שליט. שבוי שלא זוכה גם למינימום מהדרישות שדורש החוק הבינלאומי.

לנושא כאוב זה התייחס היום אביו של החייל החטוף, נועם שליט: "החטיפה וההחזקה של בן ערובה וחטוף היא פשע מלחמה חמור לפי אמנת רומא". אמנם עיקר חיצי הביקורת של ועדת האו"ם מופנים כלפי ישראל, אך שליט דואג להזכיר את העובדה כי גם בנו חלק מהדוח החמור.

"בכל מקרה הוועדה, גם היות שהיא קבעה שהוא נופל בהגדרה של שבוי מלחמה", אמר אביו של החייל החטוף, "יש הרבה דברים שחמאס צריך לעשות ולא עושה למען גלעד תחת ההגדרה הזאת".

את הדברים אמר נועם במסגרת אירוע מחאה נוסף שנערך היום למען שחרור בנו. משני צידי הגבול ברצועת עזה, לא רחוק מהמקום בו נחטף גלעד, הפגינו במשותף מאות ישראלים ופלסטינים. בצד העזתי קראו בני משפחה של אסירי חמאס לשחרר את בני משפחתם.

"עדיין לא רואים אור בקצה המנהרה"

אתמול נפגשה משפחת שליט גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו למה שכונה כ"שיחת עדכון" על המגעים לשחרור גלעד.

גורמים המקורבים למשפחה ציינו כי ניתן להיות מעט יותר אופטימיים בעקבות הפגישה. לשאלת העיתונאים אם הוא חש שיש התפתחות חדשה, השיב שליט בחיוב. "אני לא יכול לפרט", אמר נועם והוסיף: "לא התייחסתי להתנהלות של הדברים. הערוץ הזה שקיים עובד ואין לנו טענות בעניין הזה".  

בתום הפגישה, שהתקיימה בלשכת ראש הממשלה בירושלים, ציין נועם כי "ראש הממשלה הדגיש ואישרר את מחויבותו הבלתי מסויגת לשחרורו של גלעד. העברנו מספר מסרים לראש הממשלה. אחד מהם הוא אי-הנחת שלנו מהעובדה שזהו ראש השנה הרביעי שגלעד בשבי".

"לצערנו, עדיין לא רואים את האור בקצה המנהרה", הוסיף שליט, אך יחד עם זאת אמר כי "שמענו מספר דברים. אנחנו כאמור לא יכולים לשתף את התקשורת . כרגע אנחנו מצפים ומייחלים שהדברים יקרו".

הווידאופדיה: גלעד שליט 

המכתב הראשון מגלעד נחשף: "שייגמר הסיוט"

ברק: לא נשלם כל מחיר על גלעד

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק