הנשיא פרס חוזר לשגרה - ונפגש עם השליח מיטשל

נשיא המדינה שמעון פרס הצליח להדאיג לא מעט אנשים אמש אחרי שהתמוטט לזמן קצר במהלך נאום במרכז רבין. היום, אחרי שהתעקש בפני הרופאים כי הוא בריא כמו שור, חוזר הנשיא לעבודה רגילה עד כמה שאפשר, ונפגש עם השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל. צפו בנשיא מרגיע את האומה

חלפה פחות מיממה מאז שנשיא המדינה שמעון פרס התמוטט במהלך אירוע במרכז רבין, וגרם התקף לב קטן למדינה שלמה. אחר הצהריים, אחרי שנח קצת, הוא כבר אירח בבית הנשיא את השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל. הרופאים רצו שהוא ינוח עוד קצת, אבל פרס התעקש ורצה לחזור לעבוד.

הבוקר שוחרר הנשיא מבית החולים "שיבא" בתל השומר, לאחר לילה בו הושאר לבדיקות ולהשגחה רפואית בעקבות האירוע אמש. הרופאים אמרו שמצבו הבריאותי מצוין, וכל הבדיקות שעבר היו תקינות. פרס התעלף ככל הנראה בגלל עמידה ממושכת, חום ואולי גם בגלל התייבשות. עוזריו ביטלו את רוב הפגישות והאירועים שנקבעו לו להיום.

ולמרות זאת, הנשיא משדר עסקים כרגיל והתעקש להיפגש עם מיטשל. נשיא המדינה הודה היום לכל מי שדרש בשלומו ואמר: "זה מחמם את לבי". אחר הצהריים נשיא מצרים חוסני מובראק התקשר לפרס מקהיר ודרש בשמו.

בפגישה עם מיטשל פרס נראה טוב מאד. בגלל האירוע אתמול והחשש לשלומו, כשהחליק לנשיא המדינה הקלסר עם המסמכים של הפגישה - כולם נדרכו, גום מיטשל אמר לנשיא: "אני שמח שאתה בריא ושלם".

נתניהו: לא ניתן לעצור את שמעון

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה הבוקר בחיזוקים לנשיא. "לא ניתן לעצרו את שמעון", אמר נתניהו. ראש הממשלה שיתף את השרים במעט משיחתו עם פרס. "הוא כבר דן איתי על הדברים שיגיד למיטשל", אמר. "אמרתי לו שייפגש רק עם מיטשל, וחוץ מזה שינוח קצת. יש דאגה אמיתית  מצד האזרחים לנשיאנו".

גם השר סילבן שלום הביע דאגה לנשיא. "אני מקווה שהשנה החדשה תביא אותו לפעול במרץ למען עם ישראל", אמר. "אני בטוח שכולנו נמשיך ליהנות מפעילותו עוד שנים ארוכות. אני מחזיק לו אצבעות ומאחל לו רפואה שלמה".

פרס בן ה-86 התמוטט אמש במרכז רבין לשלום בתל אביב. הבוקר הוא שוחרר מהמרכז הרפואי "שיבא" בתל השומר, ומצבו הבריאותי מוגדר טוב מאוד. פרס התעורר במצב רוח טוב. עם יקיצתו הוא ביקש להתעדכן בידיעות אשר פורסמו עליו בכלי התקשורת השונים. הוא האזין לרדיו, ואף קרא את שלושת העיתונים הגדולים.