פרשת נסיעת נתניהו לרוסיה: צה"ל נגד לשכת רה"מ

מחריף העימות בין צה"ל ללשכת ראש הממשלה סביב פרשת הנסיעה החשאית של נתניהו לרוסיה: בצה"ל טוענים כי לשכתו של נתניהו מנסה להפוך את האלוף כליפי ל"שעיר לעזאזל". למרות חילופי ההאשמות, הודיע היום כליפי כי יישאר בתפקידו. זה כמובן לא מונע מלשכת ראש הממשלה לטפטף ידיעות לפיהן המזכיר הצבאי כבר בדרך החוצה

פרשת ההיעלמות של ראש הממשלה נתניהו לרוסיה ממשיכה לספק כותרות: כעת מותחים גורמים בצה"ל ביקורת על התנהלות לשכת ראש הממשלה, שהטילה את כל האחריות למקרה על המזכיר הצבאי האלוף מאיר כליפי. למרות זאת ממשיכה לשכת ראש הממשלה לטעון כי המזכיר הצבאי הוא שסיפק את ההסבר השקרי לתקשורת. 

לפי מקורות צבאיים, כבר שנים רבות לא התרחש משבר כה חמור בין לשכת ראש הממשלה לקצין בצה"ל. בהתייחס לידיעות מלשכת ראש הממשלה המטילות עליו את האחריות המלאה, אמר כליפי היום כי אין לו כל כוונה לפרוש מתפקידו, וכי הוא מתכוון לסיים את הקדנציה במלואה.

למרות זאת, ממשיכה לשכת ראש הממשלה "לטפטף ידיעות" לפיהן כליפי אכן יעזוב את תפקידו מבעוד מועד. ההערכה המתגבשת בצמרת הצבא היא כי גורמים בסביבת ראש הממשלה מנסים להפוך את כליפי לשעיר לעזאזל, ולתלות בו את האשמה לתקלה התקשורתית הקשה.

כבר לפני חודשיים התקיימו דיונים בצה"ל שמטרתם למצוא לכליפי מחליף, כיוון שהוא עתיד לסיים את תפקידו בקרוב. הוא אכן יסיים את תפקידו, אך לא בשל פרשה זו.

"נטל יוזמה עצמאית"

בהודעה הרשמית שפרסמה לשכת ראש הממשלה נאמר כי "ראש הממשלה היה עסוק בפעילות חשאית ומסווגת. המזכיר הצבאי, שלא היה בקשר עם ראש הממשלה, נטל יוזמה עצמאית לגונן על פעילות זאת באמצעות הודעה שמסר יועץ התקשורת מטעמו, מתוך כוונות טובות. ליועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, לא היה שום חלק בכך".

לאחר גל השמועות ששטף את ישראל בעקבות "היעלמות" ראש הממשלה, אתמול פורסם כי נתניהו, ש"נעלם" שלשום ליום שלם - ביקר ברוסיה. זאת, בניגוד להודעה שיצאה מטעם מזכירו הצבאי לפיה הוא ביקר במתקן ביטחוני בארץ.

כעת, כדי להימנע מהאחריות לשקר - מגלגלת לשכת נתניהו את האשמה לפתחו של המזכיר הצבאי. כך או כך, נראה שהתנהגות השלומיאלית של לשכת ראש הממשלה הביאה לחשיפת הפגישה ברוסיה, שנועדה להישמר בסוד.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק