רה"מ: המזכיר אחראי למידע השגוי

לשכת רה"מ מתנערת מההטעיה בדבר הנסיעה הסודית. בהודעה שפרסמה הלילה לשכת רה"מ, מגלגלים בכירי לשכתו את האחריות על המזכיר הצבאי, אלוף מאיר כליפי: "המזכיר הצבאי נטל יוזמה עצמאית לגונן על פעילות זאת באמצעות הודעה שמסר יועץ התקשורת מטעמו, מתוך כוונות טובות", נמסר בהודעה

כאילו לא די בניחושים ובהסברים שניתנו עד כה להיעדרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום שני האחרון, הלילה פרסמה לשכתו הודעה נוספת, לפיה המזכיר הצבאי הוא שסיפק את ההסבר השקרי לתקשורת. 

בהודעה נאמר כי "ראש הממשלה היה עסוק בפעילות חשאית ומסווגת. המזכיר הצבאי, שלא היה בקשר עם ראש הממשלה, נטל יוזמה עצמאית לגונן על פעילות זאת באמצעות הודעה שמסר יועץ התקשורת מטעמו, מתוך כוונות טובות. ליועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, לא היה שום חלק בכך".

הבוקר פרסם העיתן ידיעות אחרונות כי נתניהו, ש"נעלם" שלשום ליום שלם וביקר ברוסיה. זאת, בניגוד להודעה שיצאה מטעם מזכירו הצבאי לפיה הוא ביקר במתקן ביטחוני בארץ.

כעת, כדי להימנע מהאחריות לשקר - מגלגלת לשכת נתניהו את האשמה לפתחו של המזכיר הצבאי. כך או כך, נראה שהתנהגות השלומיאלית של לשכת ראש הממשלה הביאה לחשיפת הפגישה ברוסיה, שנועדה להישמר בסוד.

עמימות גם בקרמלין

"עשינו טעות כשהסתרנו את הנסיעה בתוך הלשכה", אמר אתמול ראש הממשלה בדיון פנימי לאחר שהבין את גודל המחדל.

אבל העמימות נשמרת היטב גם בצד הרוסי. "לא ידוע על פגישה של פוטין ומדבדב עם נתניהו", אמר היום דובר הקרלמין. למרות זאת, יש כאלה שמתעקשים שנתניהו פגש את פוטין. מה שכנראה כבר ברור, זה שאין שחר לדיווח לפיו ראש הממשלה ביקר במדינה ערבית בחשאי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק