נתניהו: טעינו כשהסתרנו את הנסיעה

התנהגות שלומיאלית הביאה לכך שלשכת רה"מ שיקרה כשדיווחה שנתניהו מסייר במתקן ביטחוני כשהוא דווקא היה בביקור חשאי ברוסיה. "בעניינים של ביטחון לאומי, אני מרשה לעצמי לא לומר את האמת", התעקש מזכירו הצבאי

כבר בגיל צעיר מלמדים את הילדים שאסור לשקר. עכשיו נראה שצריך גם ללמד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ערכים.

הבוקר פרסם העיתן ידיעות אחרונות כי נתניהו, ש"נעלם" שלשום ליום שלם, ביקר ברוסיה. זאת למרות שמזכירו הצבאי היה חתום על הודעה לתקשורת שבה נמסר כי הוא ביקר במתקן ביטחוני בארץ.

מדוע לשכת נתניהו שיקרה לעיתונאים? על זה עדיין אין תשובה, אבל ברור שהתנהגות שלומיאלית של לשכתו הביאה לחשיפת הפגישה ברוסיה, שנועדה להישמר בסוד.

לא ברור מדוע נתן ראש הממשלה למזכירו הצבאי מאיר כליפי למסור הודעה שקרית לכלי התקשורת. "בעניינים של ביטחון לאומי, אני מרשה לעצמי לא לומר את האמת", הסביר היום כליפי.

עמימות גם בקרמלין

אבל נראה שנתניהו הבין את גודל המחדל. "עשינו טעות כשהסתרנו את הנסיעה בתוך הלשכה", אמר היום ראש הממשלה בדיון פנימי.

נתניהו המריא לרוסיה במטוס פרטי ששכר מאיש העסקים יוסי מימן. האישים עימם נפגש דנו עמו בעסקות נשק של רוסיה ואירן. על התוכן המפורט של השיחות, אין ממש פרטים.

אבל העמימות נשמרת היטב גם בצד הרוסי. "לא ידוע על פגישה של פוטין ומדבדב עם נתניהו", אמר היום דובר הקרלמין. למרות זאת, יש כאלה שמתעקשים שנתניהו פגש את פוטין. מה שכנראה כבר ברור, זה שאין שחר לדיווח לפיו ראש הממשלה ביקר במדינה ערבית בחשאי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק