סוף לתעלומת ה"נסיעה המסתורית": נתניהו ביקר בחשאי ברוסיה

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי ראש הממשלה נסע למספר שעות לביקור דחוף וחשאי ברוסיה, על מנת לדון בעסקאות נשק שמתכנן הקרמלין לערוך עם אירן. אתמול דווח כי רה"מ ביקר במדינה ערבית עמה לישראל אין קשר דיפלומטי

סוף לתעלומה. נתניהו יצא לרוסיה (AP)

איפה ביבי? את השעות הארוכות בהן "נעלם" שלשום ראש הממשלה, העביר בנימין נתניהו בביקור חשאי ברוסיה, שם נועד עם בכירים רוסים ודן עמם בעסקאות נשק חדשות שתכנן הקרמלין לבצע עם אירן - כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". על פי הדיווח, הועלו במהלך פגישותיו הקצרות של נתניהו ברוסיה גם נושאים ביטחוניים רגישים אחרים.

העיתון מדווח עוד כי לאחרונה חלה התחממות משמעותית ביחסים בין רוסיה לישראל, על רקע החלטתה של האחרונה לבטל את עסקת מכירת הטנקים והמל"טים לגיאורגיה בקיץ שעבר. סיבה נוספת להתחממות היחסים היא כוונתה של רוסיה לכנס עוד השנה ועידה בין לאומית במוסקבה.

"נתניהו ביקר במדינה ערבית"

אתמול דיווח עיתון פלסטיני - ובעקבותיו כלי תקשורת ערביים נוספים, כי היעלמותו של נתניהו הייתה בעצם למטרת ביקור חשאי במדינה ערבית עמה לישראל אין קשרים דיפלומטיים. על פי הדיווח, נפגש ראש הממשלה עם שני בכירים ממדינות ערביות, כאשר הוא מלווה במזכיר הצבאי מאיר כליפי, והיועץ לביטחון לאומי עוזי ארד.

על פי הדיווחים, ביקש נתניהו לערוך את הפגישה לאחר שקיבל רמזים לפיהם מעוניינת המדינה הערבית בנורמליזיציה של היחסים עם ישראל. עוד דווח כי ראש הממשלה רצה להיפגש עם עמיתיו טרם הגעתו של השליח האמריקני המיוחד, ג'ורג' מיטשל, לישראל.

הווידאופדיה: בנימין נתניהו 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק