שרה נתניהו: "אביבה שליט היא אשת השנה שלי"

"אביבה לוחמת עבור בנה בכבוד ובאיפוק שמרשימים אותי עמוקות, ונושאת בעול המשפחה", סיפרה אשת ראש הממשלה - ואם בעצמה - על אמו של גלעד. כל זאת, בערב בו מפורסם לראשונה מכתבו הראשון מהשבי של גלעד שליט

"אביבה שליט היא אשת השנה שלי. היא עוברת סבל בל יתואר" - כך אומרת שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה, בראיון שמפרסם הערב העיתון "ליידי גלובס". "היא לוחמת עבור בנה בכבוד ובאיפוק שמרשימים אותי עמוקות", הסבירה אשת ראש הממשלה את בחירתה. "היא נושאת בעול המשפחה".

"אביבה שליט מגייסת בת לצבא וממשיכה כל הזמן להיות אישה ואמא נהדרת", הוסיפה נתניהו. "היא בעיניי סמל ומופת לאמא שנלחמת עבור בנה ומשפחתה".

לאשת ראש הממשלה הזדמן גם לספר על החיים לצדו של האיש החזק במדינה. "אני מרגישה שבמהלך כל יום אני מחליפה מספר כובעים", היא אומרת, ומפרטת: "בבוקר אני עוסקת בעבודה פסיכולוגית, אחה"צ אני משתדלת להקדיש זמן איכות כאמא לבנים ובערבים אני יוצאת פעמים רבות לייצג את בעלי באירועים אליהם הוא אינו יכול להגיע משיקולי עומס או אבטחה".

שרה נתניהו נבחרה בעשירייה הראשונה של "הנשים המשפיעות" של המגזין, בדיוק ביום בו הוכרז בכנס מיוחד של העיתון "דה-מרקר" על ראש הממשלה בנימין נתניהו כאיש המשפיע ביותר על המשק הישראלי לשנת 2009.

בנימין נתניהו נבחר במקום הראשון

נתניהו נבחר בראש הרשימה, הכוללת 100 אישים מעולם הכלכלה והעסקים בישראל. האירוע המיוחד נערך הערב במעמדו של נתניהו ובהשתתפות מאות מבכירי המשק בתל אביב.

מייד אחריו בצמרת הרשימה, דורג נגיד בנק ישראל סטנלי פישר. עוד בעשירייה: שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי (חלקו יחדיו את המקום השביעי) ואיש העסקים יצחק תשובה (מקום עשירי).

המכתב של שליט: "מחכה שייגמר הסיוט הבלתי נסבל"

לראשונה, נחשף הערב במהדורה המרכזית המכתב הראשון ששלח גלעד שליט משבי החמאס בעזה. את המכתב קיבלו הוריו, כחודשיים אחרי שנחטף. "אל אמא ואבא אחיי וחבריי אני שולח לכם שלום. הבריאות שלי מידרדרת מיום ליום במיוחד קשה לי נפשית וזה גורם לי לדיכאונות רבים", כתב גלעד לקרוביו. "אני מחכה שייגמר הסיוט הבלתי נסבל ואנושי בו אני נמצא ואני אשתחרר מהכלא הסגור והמבודד במיוחד אחרי שעבר יום הולדתי ה-20, אותו קיוויתי שנחגוג יחדיו".

בהמשך המכתב, מבקש גלעד מראשי ההנהגה (באותם ימים) לפעול במהירות לשחרורו. "אני פונה לממשלתי ובמיוחד לראש הממשלה אהוד אולמרט ושר הביטחון עמיר פרץ שיעשו כל שביכולתם לשחרורי במהירות האפשרית. כל יום שעובר פוגע בי יותר, ושיענו לבקשת אל-מג'אהדין שעצרו אותי מתוך הטנק ליד כרם אבו-סלם".

בסיום המכתב, מצרף שליט משפט אחד, שהיום, אחרי שעברו יותר משלוש שנים, קשה שלא להצטמרר ממנו. "אני מקווה שתעשו הכל שאוכל לחגוג את ראש השנה וסוכות בבית", הוא כותב, ומסיים את המכתב בחתימתו: "האסיר בידי מג'אהדין פלסטין, גלעד שליט, נעצרתי בתאריך 25.6.06".