דיווח: משעל מגיע לקהיר לחתום על עסקת שליט

ראש הלשכה המדינית של חמאס צפוי להגיע בסוף השבוע למצרים, על מנת לאשר את פרטי העסקה - כך מדווח היום עיתון סעודי. משעל ייפגש עם ראש המודיעין המצרי וידון גם בדיאלוג הפנים-פלסטיני. חמאס: "משלחת הארגון אכן תדון בנושא"

מתרבים הדיווחים בדבר מהות ביקורו של ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בסוף השבוע, בקהיר. העיתון "אל-ווטן" הסעודי מדווח היום כי משעל צפוי לחתום ולאשר את עסקת שליט במהלך ביקורו בבירה המצרית - כך על פי מקורות פלסטיניים.

על פי הדיווח, החתימה צפויה להתבצע במהלך פגישתו עם ראש המודיעין המצרי עומר סולימאן. השניים צפויים להיפגש ולדון, בין השאר גם בנושא הדיאלוג הפנים-פלסטיני. לקהיר צפוי להגיע גם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "התקדמות מהותית נרשמה בעניין שליט, משעל נענה לקריאת סולימאן והגיע לקהיר על מנת לאשר את סעיפי העסקה ולחתום עליה", אמרו המקורות לעיתון.

בחמאס סירבו להתייחס לדיווח לפיו תושלם העסקה בקרוב, אולם בהחלט אישרו כי ביקורו של משעל יעסוק בין השאר בנושא העסקה. "משלחות בכירי חמאס ומצרים ידונו בנושא", אמר היום דובר חמאס, איימן טהה, אך סירב לחשוף עם אכן נרשמה התקדמות כלשהי בעניין העסקה.

שגריר צרפת בישראל נועד עם משפחת שליט

אמש דווח כי משלחת של בכירי חמאס יצאה מעזה לקהיר בפתאומיות, כשבראש המשלחת עומד בכיר חמאס בעזה חליל אל-חייה. לפי הדיווחים האחרונים במצרים, 95% מפרטי העסקה כבר נסגרו, זאת בעקבות 11 פגישות בחודש האחרון שקיים המתווך הגרמני עם בכירי חמאס בעזה ועם בכירים בישראל.

במקביל, הגיע הבוקר שגרירה החדש של צרפת בישראל, כריסטוף ביגו, לבית משפחת שליט במצפה הילה. בפגישה העביר ביגו מכתב אישי מהנשיא סרקוזי, לרגל יום הולדתו ה-23 של גלעד. שליט עצמו בעל אזרחות צרפתית, וסרקוזי הצהיר כבר פעמים רבות על רצונו לסייע במאמצים להשבתו.

הווידאופדיה: גלעד שליט 

ברק: לא נשלם כל מחיר על גלעד

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק