חמאס: לא חתמנו על שום מסמך בעסקת שליט

סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון, מוסא אבו מרזוק, ממשיך בצינון ההתלהבות התקשורתית מהימים האחרונים: "כל מה שפורסם בכלי התקשורת לא נכון, איני יכול לומר כי אנחנו על סף סיום הפרשה". על פי דיווח אחר, משעל הבטיח למשפחות האסירים הירדניים בישראל: גם הבנים שלכם ישוחררו

אבו מרזוק. "לא חתמנו על שום מסמך" (רויטרס)

ממשיכים להכחיש: סגן ראש הלשכה המדינית של החמאס, מוסא אבו מרזוק, מדגיש היום כי הפרסומים האחרונים בכלי התקשורת בדבר האפשרות כי עסקת שליט קרובה לסיכום אינם נכונים, וטוען: "עדיין לא חתמנו על שום מסמך הקשור בעסקה".

לדבריו, הארגון לא הסכים לגרש אסירים, ו"מה שפורסם בתקשורת בעניין סיום הסוגייה אינו נכון. עדיין לא הגענו להתקדמות ממשית בנושא הזה, או למצב בו ניתן יהיה לומר שאנחנו על סף סיום הפרשה", הוסיף אבו מרזוק.

במקביל נראה, כי ייתכן וביקורו של ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל בירדן לרגל הלווית אביו לא היה מקרי. העיתון הירדני "אל-ערב אל-יום" מדווח היום כי משעל הבטיח למשפחות הירדניות שבניהן יושבים בבתי הכלא בישראל לכלול את שמות יקיריהן ברשימת האסירים שתועבר לישראל במסגרת העסקה.

על פי הדיווח, התבקש משעל לעשות זאת מוועדת המשפחות המיוחדת בירדן - לא מן הנמנע בתמורה לקבלת ויזה, באמצעותה יוכל להיכנס למדינה ולקבור את אביו. בשנת 1997, בעקבות ניסיון חיסולו הכושל, הורה מלך ירדן דאז חוסיין לסגור את כל משרדי החמאס במדינה - וגירש את כל הפעילים מעמאן. מאז, ובמיוחד בתקופה האחרונה, שררה מתיחות עזה בין ארמון המלוכה הירדני לראשי החמאס.

ואולם, ייתכן בהחלט שמותו של אביו של משעל שינה את תמונת המצב במערכת היחסים בין שני הצדדים. כלי תקשורת בירדן דיווחו היום כי המלך עבדאללה הורה באופן אישי למושל המחוז בו התגורר אביו של משעל - לצאת ולערוך ביקור תנחומים בבית המשפחה.

דיווח: חמאס מעוניין גם בשחרורם של אסירים ערביים-ישראליים

הבוקר דווח בעיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט", כי אחד המכשולים העומדים בפני השלמת עסקת שליט הוא סירובה של ישראל לדרישת חמאס לשחרר אסירים ערבים-ישראלים. בחמאס טוענים כי מדובר בדרישה שהועלתה עוד בראשית המשא ומתן, בעוד שבישראל מדגישים כי לא ישוחררו אסירים בעלי אזרחות ישראלית, דיווח העיתון.

בחודש אפריל השנה הכריז בכיר הארגון בעזה, מחמוד א-זהאר, כי המשא ומתן שהתנהל בתקופת ממשלת אולמרט נכשל, בשל התעקשות הארגון שלא להבחין בין זהות האסירים שישוחררו. "יידענו את ישראל באמצעות המתווך המצרי כי איננו מבחינים בין אסירי ירושלים, הגדה המערבית, עזה או ערביי 1948", אמר א-זהאר בעצרת רבת משתתפים שנערכה בעזה לרגל "יום האסיר". 

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הווידאופדיה: חאלד משעל 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק