דיווח: ישראל מסרבת לשחרר אסירים ערבים-ישראלים בעסקה

על פי העיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט", מדובר באחד המכשולים המעכבים את ביצוע העסקה. ישראל: לא נשחרר אסירים בעלי אזרחות ישראלית. חמאס הצהיר כבר באפריל: לא מבחינים בין זהות האסירים - רוצים את כולם

שליט. יום הולדת רביעי בשבי (חדשות 2)

סלע המחלוקת? אחד המכשולים העומדים בפני השלמת עסקת שליט הוא סירובה של ישראל לדרישת חמאס לשחרר אסירים ערבים-ישראלים, כך מדווח הבוקר העיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט". בחמאס טוענים כי מדובר בדרישה שהועלתה עוד בראשית המשא ומתן, בעוד שבישראל מדגישים כי לא ישוחררו אסירים בעלי אזרחות ישראלית, דיווח העיתון.

בחודש אפריל השנה הכריז בכיר הארגון בעזה, מחמוד א-זהאר, כי המשא ומתן שהתנהל בתקופת ממשלת אולמרט נכשל, בשל התעקשות הארגון שלא להבחין בין זהות האסירים שישוחררו. "יידענו את ישראל באמצעות המתווך המצרי כי איננו מבחינים בין אסירי ירושלים, הגדה המערבית, עזה או ערביי 1948", אמר א-זהאר בעצרת רבת משתתפים שנערכה בעזה לרגל "יום האסיר".

פגישה משולשת בקהיר?

אתמול דווח כי הממונה על המגעים לשחרור החייל החטוף, חגי הדס, יצא לקהיר כדי לדון עם ראש המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, ועם המתווך הגרמני בפרטים האחרונים בעסקה.

לפי הדיווח, שהופיע בעיתון "אל-מדינה" הסעודי, ואשר מתבסס על מקורות מצריים, המתווך הגרמני הגיע כבר בסוף השבוע למצרים, וגם הדס עצמו נמצא בקהיר. השלושה צפויים לדון "בטיוטת ההסכם הגרמנית ופרטיה האחרונים". עוד מדווח העיתון כי בתום הפגישה המשולשת צפוי לצאת סולימאן לתל אביב, על מנת להיוועד עם ראש המוסד, מאיר דגן, ולהשלים עמו את הפרטים האחרונים בעניין העסקה.

ממש כמו ביתר הדיווחים מהשבועות האחרונים, טוען הבוקר המקור המצרי כי "קיימת עדיין מחלוקת בין ישראל לחמאס באשר לשאלה לא יגורשו האסירים הפלסטיניים עם השלמת העסקה". לדבריו, "האופציות העומדות על הפרק הן הגדה המערבית, רצועת עזה או מקומות אחרים".

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק