האם תלמידי עזה ילמדו על השואה?

ארגון חמאס מפרסם מכתב זועם לאנשי האו"ם ברצועה, שהודיעו על כוונתם ללמד את ילדי הרצועה על שואת יהודי אירופה. "לא ניתן ללמד את השקרים של הציונים", כתבו ראשי הארגון למנהל אונר"א. לטענתם, בספר ההיסטוריה המיועד לגילאי 13 נוסף פרק שלם העוסק בשואת היהודים. "זה תורם לקבלת הכיבוש", אמר אחד מבכירי חמאס

ילדי עזה ילמדו על השואה? (חדשות 2)

החמאס מנסה לשכתב את ההיסטוריה: הארגון האיסלאמי יוצא היום נגד כוונת האו"ם ללמד תלמידים בבתי הספר ברצועת עזה על שואת יהודי אירופה, ומפרסם מכתב רשמי זועם בו נכתב כי "מעשיית רצח העם שהנאצים עשו ביהודים הם שקרים שהומצאו על ידי הציונים". אנשי האו"ם שמפעילים את מרבית בתי הספר ברצועה תחת ארגון אונר"א, סירבו לאשר או להכחיש את הידיעה.

בתי הספר של אונר"א ברצועה, בהם לומדים יותר מ-200 אלף ילדים פליטים בעזה, צפויים ללמד את התלמידים בעזה גם נושאים יוצאי דופן בספרי הלימוד הפלסטיניים, ובהם זוועות הנאצים, מלחמת העולם השניה ושואת יהודי אירופה. בחמאס, יש שיאמרו באופן טבעי, לא אוהבים את הרעיון ומפרסמים מכתב זועם לאו"ם.

"לא ניתן ללמוד את השקרים של הציונים"

כתב סוכנות הידיעות "רויטרס" ניסה לקבל את תגובתו של ראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה, אבל נתקל בסירוב. בחמאס טוענים כי אונר"א הדפיסו ספרים חדשים לילדים בני 13 ובו הוסיפו פרק שלם העוסק בשואה. במכתב ששלח הארגון למנהל אונר"א ג'ון ג'ינג נכתב: "אנו מתנגדים לתת לתלמידים שלנו ללמוד שקרים שהומצאו על ידי הציונים".

בכיר החמאס סמי אבו זוהרי בחר להגיב לדברים, ואמר שהוא אינו רוצה לדון בסוגיות מההיסטוריה, "אבל בלי קשר למחלוקת, אנו מתנגדים לתוספת של הנושא לספרי הלימוד מפני שזה תורם לקבלת הכיבוש על האדמה הפלסטינית".