דיווח: דנים בפרטים האחרונים בעסקת גלעד שליט

עיתון סעודי מפרסם כי חגי הדס, הממונה על נושא החייל החטוף יצא לקהיר וייפגש עם ראש המודיעין המצרי ועם המתווך הגרמני. על פי הדיווח ידונו השלושה "בטיוטת ההסכם ופרטיה האחרונים". בתום הפגישה, לפי הדיווח, ייצא סלימאן לתל אביב לפגישה עם ראש המוסד

בתקשורת הערבית ממשיכים לדווח על התקדמות במו"מ על שחרור גלעד שליט, וזאת חרף ההכחשות בירושלים. העיתון הסעודי "אל-מדינה" מפרסם היום כי הממונה על המגעים לשחרור החייל החטוף, חגי הדס, יצא לקהיר כדי לדון עם ראש המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, ועם המתווך הגרמני בפרטים האחרונים בעסקה.

לפי הדיווח, שמתבסס על מקורות מצריים, המתווך הגרמני הגיע כבר בסוף השבוע למצרים, וגם הדס עצמו נמצא בקהיר. השלושה צפויים לדון "בטיוטת ההסכם הגרמנית ופרטיה האחרונים". עוד מדווח העיתון כי בתום הפגישה המשולשת צפוי לצאת סולימאן לתל אביב, על מנת להיוועד עם ראש המוסד, מאיר דגן, ולהשלים עמו את הפרטים האחרונים בעניין העסקה.

ממש כמו ביתר הדיווחים מהשבועות האחרונים, טוען הבוקר המקור המצרי כי "קיימת עדיין מחלוקת בין ישראל לחמאס באשר לשאלה לא יגורשו האסירים הפלסטיניים עם השלמת העסקה". לדבריו, "האופציות העומדות על הפרק הן הגדה המערבית, רצועת עזה או מקומות אחרים".

לאן יגורשו האסירים?

בשבוע שעבר פרסם העיתון "אל-מנאר" כי גרמניה הצליחה להשיג את הסכמתן של מספר מדינות ערב, וביניהן סוריה וסודן, וכן מדינות אירופיות נוספות, לקבל את אותם אסירים מגורשים, למה שהוגדר "תקופה מוגבלת של שנה - בתומה ישובו לבתיהם".

עוד מדווח העיתון הבוקר, כי גם סוגיית שחרורו של מרוואן ברגותי עודנה אינה פתורה. אמש, אמרו המקורות המצריים, חידשו המתווכים המצרים בעסקה את שיחותיהם עם משלחת הזרוע הצבאית של חמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", בעניין פרטי העסקה.

"הצעה ברורה ומפורטת של ישראל הועברה לראש הזרוע הצבאית של החמאס, אחמד אל-ג'עברי", אמר המקור המצרי לעיתון. בשבוע שעבר דווח כי ג'עברי יצא לקהיר על מנת לדון בפרטי העסקה - דבר המעיד על כוח השפעתו בקבלת ההחלטות בכל הנוגע לשחרורו של גלעד שליט.

הדיווח הבוקר בא על רקע דיווחים אחרים בכלי תקשורת ערביים, ובראשם העיתון "א-שרק אל-אווסט" הרואה אור בלונדון, המצטט הבוקר קצינים ישראלים באומרם כי "העסקה עדיין רחוקה מחתימה". על פי הדיווח בעיתון, קצינים בכירים בצה"ל אומרים כי גל הדיווחים האחרון על עסקת שליט - מוצאו בחמאס, בניסיון ללחוץ על ישראל להגיע לעסקה. אותם קצינים צוטטו בעיתון באומרם כי "נדרשים עוד מספר חודשים להשלמת העסקה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

ברק: לא נשלם כל מחיר על גלעד

הווידאופדיה: גלעד שליט