הנייה: "למשפחות האסירים צפויה שמחה"

ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה רומז על עסקת שליט, לפני שמציינת משפחת שליט את יום הולדתו ה-23 של החייל החטוף. "עמנו ישמח, זו הברית שלנו עם אללה ועם האסירים שלנו", אמר הנייה אתמול בטקס לרגל הרמאדן

יום לפני יום הולדתו ה-23 של גלעד שליט והרביעי שמצוין בשבי החמאס, שחרר ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה רמז על העסקה הנרקמת לשחרורו. "העם שלנו ישמח", אמר הנייה בטקס לרגל הרמדאן.

"זו הברית שלנו עם אללה ועם משפחות האסירים", הוסיף ראש ממשלת חמאס. דבריו נאמרו אתמול אך פורסמו לראשונה היום.

על רקע הדיווחים על התקדמות בשיחות לשחרורו של החייל החטוף ויציאתו של רמטכ"ל החמאס אחמד אל-ג'עברי לקהיר ולדמשק, המשיכו היום כלי התקשורת הערביים לדווח בהרחבה על המעורבות הגרמנית בתיווך בין ישראל לחמאס בעסקה.

העיתון "א-שרק אל-אווסט" דיווח כי המתווך הגרמני בעסקה נועד עם ראש הלשכה המדינית של החמאס בדמשק, חאלד משעל, ודן עמו בפרטי העסקה, ובמקביל מצהיר הבוקר בכיר אחר בארגון, אוסמה חמדאן: "מצפים לתשובת ישראל".

נציג חמאס בלבנון: "מאמינים ביכולת המתווך הגרמני"

בעיתון, היוצא לאור בלונדון, דווח הבוקר כי במסגרת מסע הדילוגים של המתווך הגרמני בין ירושלים, קהיר ודמשק, הוא נועד גם עם מנהיג החמאס בסוריה. עוד מדווח בעיתון, כי במהלך ביקורו של המתווך הגרמני בקהיר, הוא נועד עם שר המודיעין המצרי הגנרל עומר סולימאן.

מקורות הנוגעים למשא ומתן אמרו עוד לעיתון, כי חרף הכחשות בכירי הארגון בעזה ובדמשק, ביקורו הנוכחי של בכיר החמאס מחמוד א-זהאר במצרים דווקא כן קשור ישירות בסוגיית שליט. "הביקור אינו עוסק במאמצים לחידוש הדיאלוג הפנים-פלסטיני", דיווח העיתון.

במקביל, פרסמה היום סוכנות הידיעות הגרמנית ראיון יוצא דופן עם נציג חמאס בלבנון, אוסמה חמדאן. בראיון אישר חמדאן את דבר פעילותו של המתווך הגרמני בעסקה, והצהיר כי "חמאס מאמין ובטוח בפועלו של המתווך". לדבריו, "עמדת החמאס בכל הנוגע לעסקה הועברה לגרמניה, וכעת ממתין הארגון לתשובתה של ישראל". חמדאן הוסיף כי "במהלך ביקורו של נתניהו בגרמניה, הוא צפוי לדון עם הקאנצלרית אנגלה מרקל בנושא".

בפמליית ראש הממשלה, הנמצא כעת בברלין, סירבו היום בתוקף להגיב להצהרתו של בכיר החמאס. בפמלייה הוסיפו כי טיסתו של נתניהו נדחתה בשעה וחצי "מסיבות טכניות בלבד". עם זאת, מדובר בדחייה נדירה.

ברק: לא נשלם כל מחיר על גלעד

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הווידאופדיה: מרוואן ברגותי

הווידאופדיה: העסקה להשבת החטופים 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק