נתניהו בלונדון: "תושבי יהודה ושומרון צריכים גני ילדים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם עמיתו הבריטי בראון, והציב שורה של דרישות להנהגה הפלסטינית ובהן הכרה בישראל כמדינת היהודים. רה"מ הוסיף כי "הם צריכים לומר שהסכסוך יסתיים". נתניהו גם ניסה להסביר למה כל כך קשה לו להקפיא את ההתנחלויות

זוכרים את ה"יתנו יקבלו - לא יתנו לא יקבלו" שכל כך אפיין את בנימין נתניהו בקדנציה הראשונה שלו כראש הממשלה? הבשורה שמגיעה מלונדון: נראה ששום דבר לא השתנה.

היום החל ראש הממשלה בביקור מדיני נרחב באירופה שבמרכזו התהליך המדיני עם הפלסטינים, רגע לפני שהאמריקנים מציגים את תכניתם לשלום כולל במזרח התיכון. נתניהו הציג לבריטים את מה שהוא רואה כצעד הישראלי המשמעותי שנעשה כלפי הפלסטינים. "דיברתי על הצורך להגיעה למדינה פלסטינית מפורזת", אמר נתניהו במסיבת העיתונאים המשותפת עם ראש הממשלה הבריטי גורדון בראון. "אני חושב שזה דבר שלא היה קל לעשות אך עשינו את זה".

אך מיד אחר כך פירט נתניהו את מה שצריך להגיע מהפלסטינים. "אנו מצפים למהלכים דומים מהרשות הפלסטינית", אמר נתניהו. "לא ראינו את זה. יש צורך למנהיגות פלסטינית לפרטנר אמיץ. הם צריכים לומר שהסכסוך נגמר".

שיכריזו ש"ישראל מדינת היהודים"

נתניהו חזר על עמדתו כי הוא דורש הכרה בישראל כיהודית והתייחס גם לנושא הפליטים. "הפליטים יגיעו למדינה הפלסטינית כפי שהיהודים מגיעים לישראל", אמר ראש הממשלה. "המנהיגות הפלסטינית צריכה להגיד לעם הפלסטיני שישראל היא מדינת היהודים".

ראש הממשלה נשאל על ידי חדשות 2 בנושא ההתנחלויות, נושא מאוד מתוח שיידון בהרחבה מחר בעת שנתניהו ייפגש פעם נוספת עם השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל. "תושבי יהודה ושומרון צריכים כיתות, צריכים גנים", הסביר נתניהו את הבעייתיות של הקפאת ההתנחלויות. "אנחנו התחייבנו שלא נבנה התנחלויות חדשות, ואנחנו מחפשים למצוא יחד עם האמריקנים את הנוסחה שתאפשר למתיישבים לחיות את חייהם. שיהיה מה לדווח, נדווח".

נתניהו דאג לנצל את הבמה ולדבר גםעל  ירושלים. "ירושלים אינה התנחלות. בונים בה כבר 3,000 שנה", הדגיש ראש הממשלה. "ירושלים היא בירת ישראל הנצחית והמאוחדת. הפלסטינים הגרים בה זוכים לכל הזכויות".