גולשים פלסטיניים "מברכים": "שעוד חיילים יחגגו איתו יום הולדת"

לאחר שאתמול הודיעו בשב"ס כי ימנעו ביקורי אסירים בחלק מבתי הכלא ברחבי הארץ, הגיעו היום פעילי "צבא החברים של גלעד" להפגין בכלא שקמה, כלא הדרים וגם כלא מגידו במחאה על תנאי ביקור האסירים הפלסטיניים. ברק ביקר אמש את משפחת שליט בביתם, גולשי חמאס "מברכים" גם הם את החייל החטוף לרגל יום הולדתו

פעילי "צבא החברים של גלעד", הפועלים למען שחרורו של גלעד שליט, רושמים הצלחה עוד בטרם החלו רשמית את פעילותם. אמש הודיע שירות בתי הסוהר על כוונתו לבטל את ביקורי משפחות האסירים הפלסטינים בכלא שקמה ובכלא הדרים בישראל, זאת בעקבות מחאה שמבצעים הבוקר חברי הארגון, מחוץ לבתי הכלא.

הפעולה היא חלק מהאירועים לציון יום הולדתו ה-23 (התאריך הלועזי) של שליט שיחול ביום שישי הקרוב. פעילי המטה התייצבו החל מהשעה 8:00 בבוקר מחוץ לשערי הכלא כדי למנוע ממשפחות האסירים להיפגש עם יקיריהם בתוך כתלי הכלא. בכלא מגידו יתקיימו הביקורים כרגיל.

שלושה פעילים מהמטה למען שחרור שליט נעצרו בעת שהפגינו מחוץ לכלא הדרים. לדברי המשטרה, המפגינים ניסו להפר את תנאי ההפגנה כפי שנקבעו עם המשטרה ולחסום את כביש הגישה לכלא.

"אני מצר שלא נוכל לראות את המשפחות ולהעביר להם את המסר, אבל יש בכך משום הצלחה ואמירה מאוד ברורה שאם נתמיד בעניין הזה בצורה יותר אינטנסיבית נוכל למנוע את הביקורים בעתיד", אמר הבוקר בשיחת טלפון שמשון ליבמן, ראש מטה המאבק לשחרור גלעד שליט.

גולשים פלסטיניים: "שיחיה עד 120 ויישאר מתחת לאדמה"

במקביל, החלו כבר כלי התקשורת של החמאס לציין את יום הולדתו ה-23 של גלעד, השלישי שלו בשבי הארגון. גולשי הפורומים "בירכו" את החייל, אם כי אותן ברכות אופיינו בציניות כואבת דווקא לחמאס.

"שיחיה עד 120, העיקר שיישאר מתחת לאדמה", כתב אחד הגולשים. גולש אחר איחל לגלעד "להגיע לגיל 50 - אך להמשיך ולחגוג את ימי ההולדת עם אנשי ההתנגדות".

גולשים אחרים קראו לאנשי החמאס "להביא לגלעד חיילים נוספים שיחגגו עימו יום הולדת", ואחרים ברכו אותו בברכת "שבכל שנה תמשיך להיות אסיר", על תבנית הברכה המוכרת בשפה הערבית "שבכל שנה תהיה בריא ושלם". אחד הגולשים היה אמיץ מספיק לאחל דווקא ברכה אחרת: "מי יתן ויהיה זה יום ההולדת האחרון של גלעד בשבי, שישוחררו השנה כל האסירים שלנו בעסקה מכובדת".

"התלכדות שלנו תיתן רוח גבית למקבלי ההחלטות"

גם הוריו של שליט צפויים להגיע להפגנת המחאה, אבל לדברי ליבמן מדובר בפעילות שנובעת מתוך הציבור הרחב. "מגיעים בעיקר פעילים מהשטח, צעירים, אמהות סטודנטים מכל רחבי הארץ לשלושת המוקדים הללו", אמר.

ביום שישי הקרוב תציין משפחת שליט ארבע שנים והמטה מתכנן מספר אירועים שיחלו ביישוב מצפה הילה ביום חמישי בערב ויסתיים באוהל המחאה בירושלים בשבת. "כל האירועים יערכו על ידי פעילים שיציינו את האירוע בצורה מתורבתת כאשר ברקע אנחנו קוראים לכל העם להתגייס ל'צבא החברים של גלעד'", אומר ליבמן. "התלכדות שכזו תיתן רוח גבית למקבלי ההחלטות לקבל בימים הקרובים החלטה אמיצה שתוכיח על מנהיגות ועל שמירה על הערך שעליו אנחנו נאבקים".

בתוך כך, מדווח הבוקר עיתון "הארץ" כי שר הביטחון אהוד ברק ביקר אתמול בבית משפחת שליט. עוד דווח כי בסוף השבוע האחרון הגיעו ראשי המשא ומתן בנושא עסקת השבויים, מהצד המצרי, לדמשק וניהלו שם שיחות עם בכירי חמאס.

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

"התקדמות ניכרת בשיחות למען שליט"

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?  

הווידאופדיה: גלעד שליט

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק