התקדמות במו"מ להקפאת הבנייה בהתנחלויות

על פי דיווחים מתגבשת עסקה להקפאת הבנייה בהתנחלויות בין ישראל לארצות הברית. שליחי ראש הממשלה שחזרו מסבב פגישות בארצות הברית חזרו עם מסרים מעודדים ועדכנו את שר הביטחון ושר החוץ. על פי הערכות צפוי מיטשל להציע עסקה לפיה ישראל תשלים את בנייתם של 2,500 יחידות דיור ותפסיק בנייה מעבר להן

ישראל תורשה לסיים בניית 2,500 יח' דיור (חדשות 2)

דיווחים על התקדמות במגעים בין ישראל לארצות הברית בנושא הקפאת ההתנחלויות. שליחי ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו ותא"ל מייק הרצוג, שערכו סדרת פגישות עם הנציגים האמריקנים, דיווחו לשר הביטחון אהוד ברק ולשר החוץ אביגדור ליברמן על ההתקרבות בין הצדדים.

על פי הדיווח ברשת ב', השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל, צפוי להעלות הצעה להפסקת הבנייה בהתנחלויות. לפי הצעת הפשרה, תמורת הקפאת הבנייה, תימשך הקמתם 2,500 מבנים שכבר נמצאים בתהליך בנייה. בנוסף ינרמלו מדינות ערב והפלסטינים את היחסים עם ישראל.

בשבוע שעבר מחו חברי מועצת יש"ע על הדיווחים לפיהם החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו להקפיא את הבנייה בהתנחלויות כמחווה לנשיא ארצות הברית ברק אובמה. "מדובר בצעד מסוכן של ראש הממשלה, שר הביטחון ושר השיכון - בניגוד מוחלט להכרעת הבוחר הישראלי ולהתחייבויות המפורשות של ראש הממשלה טרם הבחירות", אומרים שם.

לפי אותם פרסומים, נתניהו הגיע לסיכום עם שר הביטחון אהוד ברק ועם שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, לפיו יוקפאו כל מכרזי הבנייה בגושי ההתנחלויות ובמזרח ירושלים לפחות עד תחילת שנת 2010.