משרד החוץ על הכתבה בשוודיה: "ביב שופכין של הסתה גזענית חסרת בושה"

תגובות נזעמות בישראל על פרסום כתבה בשוודיה, לפיה חיילי צה"ל הורגים פלסטינים למטרת סחר באיבריהם. בישראל דורשים התנצלות רשמית וטוענים להסתה וגזענות. שר החוץ: "אמינות הכתבה דומה לאמינות בעיתונות הנאצית בעריכת גבלס"

"ביב שופכין של הסתה" . משרד החוץ (מתוך העיתון השוודי)

"מדובר באחת הכתבות האיומות ביותר שנתקלנו בהן בעת האחרונה מבחינה מוסרית ואנושית, זוהי פורנוגרפיה של שנאה" - כך אמר אמש מנהל התקשורת הישראלית במשרד החוץ בעקבות כתבה שפורסמה בעיתון הנפוץ בשוודיה, שטוען כי חיילי צה"ל הורגים פלסטינים כדי לסחור באיבריהם.

הכתבה עוררה תגובות סוערות ונזעמות בישראל והיא אף עלולה להוביל לתקרית דיפולמטית בין ישראל לשוודיה. גם שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס בחומרה לפרסומים: "התחקיר כביכול, הוא המשך טבעי לפרוטוקלים של זקני ציון ולכן מיני עלילות דם מההיסטוריה", אמר לעיתון ידיעות אחרונות. "אם אנשי העיתון הזה יקראו את העיתונות הנאצית בעריכת גבלס הם יקבלו רעיונות נוספים לתחקירים בעלי אמינות דומה".

שגריר ישראל בשטוקהולם, בני דגן, יעביר היום מחאה רשמית של ישראל בעקבות הכתבה ובנוסף הוא דורש התנצלות ממערכת העיתון.

העלילה: "חיילי צה"ל שודדים איברים פלסטינים"

כותרת הכתבה השקרית היא "הם שודדים את האיברים של הבנים שלנו". היא מבוססת על "עדויות" של פלסטינים שטוענים כי חיילי צה"ל עוצרים פלסטינים ולאחר כמה ימים משיבים אותם לכפרם בתור גופות. עוד נטען בכתבה כי מבדיקת בגופות עולה כי חלק מהאיברים הוצאו - וקיים חשד כי מדובר בסחר איברים.

במשרד החוץ אמרו אתמול בתגובה: "הכתבה מזכירה פרסומים אנטישמים וסיפורים אפלים על יהודים מתקופת הפרוטוקולים של זקני ציון".

דובר משרד החוץ יגאל פלמור אמר כי "הכתבה היא ביב שופכין של הסתה גזענית חסרת בושה. שום דבר לא יכול להצדיק הסתה ברוטאלית כזאת בעיתון במדינה דמוקרטית. עורכי העיתון חייבים להעניש את האחראיים, ולהתנצל בפני כל אזרחי שוודיה על אות הקלון שהם הדביקו לעיתונות השוודית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק