יש"ע: הקפאת הבנייה - צעד מסוכן

במועצת יש"ע מגיבים הבוקר בזעם רב להחלטת רה"מ להקפיא את הבנייה בגושי ההתנחלויות ובמזרח ירושלים. "זהו צעד מנוגד לחלוטין להחלטת הבוחר הישראלי ולהתחייבויות המפורשות של רה"מ טרם הבחירות". על פי הדיווח, רה"מ הגיע לסיכום עם שר הביטחון ועם שר השיכון, לפיהם הבנייה בשטחים ובמזרח י-ם תופסק עד תחילת שנת 2010

הבנייה בהנתחלויות (רויטרס)

חברי מועצת יש"ע מוחים בתוקף על הדיווחים לפיהם החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו להקפיא את הבנייה בהתנחלויות כמחווה לנשיא ארצות הברית ברק אובמה. "מדובר בצעד מסוכן של ראש הממשלה, שר הביטחון ושר השיכון - בניגוד מוחלט להכרעת הבוחר הישראלי ולהתחייבויות המפורשות של ראש הממשלה טרם הבחירות", אומרים שם.

לפי הפרסומים, נתניהו הגיע לסיכום עם שר הביטחון אהוד ברק ועם שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, לפיו יוקפאו כל מכרזי הבנייה בגושי ההתנחלויות ובמזרח ירושלים לפחות עד תחילת שנת 2010.

"זוהי כניעה לכל התכתיבים של הממשל האמריקני, כולל הקפאת בנייה מוחלטת בשכונות החדשות בירושלים", ציינו גורמים ביש"ע, וקראו לשרים ולחברי הכנסת "לפעול לאלתר לסיכול מהלך מסוכן זה".

במקביל לתהליך המדיני להפסקת ההתנחלויות, נמשך המאבק במאחז בני אדם, שם מסתיים הבוקר האולטימטום לפירוק המבנים במקום שהקציב בג"ץ לתושביו. אולם נראה שתושבי המאחז ופעילי הימין שהגיעו לחזק אותם לא מתכוונים לוותר. בימים האחרונים תגברו מארגני הקרוואנים את המקום ברהיטים וציוד והם הודיעו כי הם לא מתכוונים להתפנות.