מובארק מאשר: יש התקדמות בעסקת שליט

נשיא מצרים שולח איתותים חיוביים לגבי המו"מ לשחרור החייל החטוף: בפגישתו היום עם ראשי ארגונים יהודיים בארה"ב, הביע מובארק תקווה כי הסוגייה תיפתר בקרוב והרבה לשבח את ראש הממשלה הישראלי. "אני יודע שנתניהו רוצה להביא שלום למזה"ת", ציין מובארק. צפו בדיווח מוושינגטון

לשטף הדיווחים על התקדמות משמעותית במו"מ על שחרור החייל החטוף גלעד שליט מהשבועות האחרונים, מצטרף היום גם גורם רשמי בכיר ביותר. בפגישה עם ראשי הארגונים היהודיים בוושינגטון עדכן נשיא מצרים, חוסני מובארק, על ההתפתחויות בסוגייה ואישר כי הושגה התקדמות לקראת עסקת חילופי אסירים.

במהלך השיחה בין הצדדים, ציין מובארק כי מצרים ממשיכה לטפל ב"בעיית שליט" באופן אינטנסיבי ביותר, והביע תקווה כי עסקת חילופי השבויים בין ישראל ובין חמאס תצא לפועל כבר בעתיד הקרוב. ראש המודיעין המצרי, הגנרל עומר סלימאן, שנכח אף הוא בפגישה הנהן בראשו לאות הסכמה.

לא שוכח לפרגן לנתניהו

מובארק אף דאג לשבח את ראש הממשלה הישראלי, בנימין נתניהו, בפני הנוכחים והדגיש כי הוא יודע שנתניהו מעוניין להביא שלום למזרח התיכון. עם זאת, הדגיש המנהיג המצרי כי ישראל היא זו שצריכה לעשות את הצעד הראשון והציע לנתניהו לערוך פגישה בהקדם עם עמיתו הפלסטיני, אבו מאזן. "רק אחר כך ניתן יהיה לצרף מנהיגים ערבים נוספים לתהליך הנורמליזיציה עם ישראל", הסביר.

הנשיא המצרי סיכם כי אין צורך בלחצים מיותרים וקרא לנהוג באיפוק ובסבלנות. "אנחנו בסכסוך שנמשך כבר 60 שנה", אמר מובארק, "בסוף הכל יסתדר".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק  

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

אלו פרטי "העסקה המתגבשת" לשחרור שליט

"התקדמות ניכרת בשיחות למען שליט"

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?  

הווידאופדיה: גלעד שליט