שגריר ישראל בארה"ב: תקיפה באירן לא עומדת על הפרק

מייקל אורן מיישר קו עם הממשל בוושינגטון ודוחה את האפשרות כי ישראל תפגע במתקני הגרעין באירן. "אנחנו רחוקים מלשקול תקיפה", אמר אורן בריאיון ראשון בתפקיד לרשת CNN. צפו בקטע מדבריו

בריאיון ראשון כשגריר ישראל בארה"ב, שולל מייקל אורן בנחרצות את האפשרות שישראל תפגע במתקני הגרעין באירן. "אנחנו רחוקים מלשקול תקיפה", אמר אורן לרשת הטלוויזיה האמריקנית CNN.

השגריר הוסיף כי ארה"ב כעת תומכת במדיניות של נתניהו כלפי טהרן. "זה ידוע שהממשלה בישראל לא הרגישה בנוח עם עמדת וושינגטון כלפי אירן והרצון לפתוח בדיאלוג", ציין אורן, "אבל אחרי השיחות עם הנשיא אובמה בהן אמר כי הוא בוחן את הדברים עד סוף השנה, אנו בטוחים שבסופו של דבר הוא מעונין להטיל סנקציות על טהרן.

לפני כחודש הכחיש חד משמעית הנשיא אובמה כי ארה"ב העניקה לישראל אור ירוק לתקיפה, זאת לאחר שסגנו, ג'ו ביידן, רמז לכך. הנשיא נשאל על ידי כתב CNN האם וושינגטון אכן נתנה אישור לתקוף את המתקנים. אובמה לא היסס וענה: "בשום פנים ואופן לא". 

אובמה שב והדגיש את הרצון לשל האמריקנים לפנות לאפיקים אחרים על מנת להתמודד עם האיום. "זוהי מדיניותה של ארצות הברית לנסות ולפתור את סוגיית יכולותיה הגרעיניות של אירן דרך ערוצים דיפלומטיים"", הסביר. עם זאת, על אף ההכחשה הגורפת, הוסיף אובמה כי "איננו יכולים להכתיב למדינות אחרות מה הם האינטרסים הביטחוניים שלהן". 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק