רה"מ הפלסטיני: לשים קץ לפרשת שליט

"אני שותף לכאב ולצער של ההורים", כך אומר ראש הממשלה הפלסטיני פיאד בראיון לעיתון 'הארץ'. פיאד חושב שצריך לסיים את פרשת שליט, מבלי לחכות להסכם. הוא גם מדגיש כי אסור להחמיץ את ההזדמנות שתגיע בעקבות המתווה שצפוי להציע הנשיא אובמה

פיאד: לשים קץ לפרשה (חדשות 2)

קולות לשחרור שליט גם בצד השני: ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד מתייחס לראשונה באהדה לפרשת גלעד שליט ואומר בראיון לעיתון 'הארץ' שמתפרסם הבוקר כי יש לשים קץ לפרשה.

ראש הממשלה הפלסטיני מביע הזדהות עם סבלה של משפחת החטוף. "אני שותף לכאב ולצער של ההורים כמו גם של הורי האסירים שלנו", לדברי פיאד הוא נמצא בקשר יומיומי עם משפחות האסירים הפלסטינים ומכיר את כאבם מקרוב. "אנחנו מדברים בשפות שונות, אך כאב של אם הוא שפה משותפת לכל האמהות והגיע השעה לשים קיץ לפרשה הזאת".

"לא צריך לחכות להסכם קבע"

סלאם פיאד מאמין ששחרור שליט לא צריך לחכות לגיבוש הסכם קבע. לדעתו לא יהיה מנוס מלערב את הקהילה הבינלאומית ואת האו"ם. "אני מעריך שאובמה יציג בקרוב את המתווה שלו להסדר קבע", הוא אומר ומדגיש כי אסור להחמיץ את ההזדמנות הזו לקידום תהליך השלום.

בעוד שבתקשורת הערבית מתפרסמים בימים האחרונים שלל דיווחים על התקדמות לשחרור שליט, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את השרים וחברי הכנסת שלא להתייחס לעניין גלעד שליט כדי לא לחבל במאמצים לשחרורו. בישראל מקווים להשלים את המו"מ לשחרורו כבר בחודשים הקרובים, עוד לפני תקופת הבחירות ברשות הפלסטינית שמתוכננת לינואר 2010.

בכיר חמאס: אין חדש בסוגייה

א-זאהר: אין חדש בעניין שליט (חדשות 2)
בינתיים, לאור הדיווחים בימים האחרונים על התפתחות במו"מ לשחרור שליט, מגיב אמש בכיר חמאס בעזה, מחמוד א-זהאר כי "אין שום חדש בעניין עסקת השבויים, אין לנו כל אינפורמציה על המדיניות החדשה של ישראל". לדבריו, הדיווחים בכלי התקשורת הישראליים - "מטרתם להפחית מהלחץ הציבורי ומהלחץ של המשפחה במטרה להעניק תקווה כאילו משהו עומד לקרות".

א-זהאר שב לעזה לאחר ביקורו בקהיר, ביקור שמטרותיו עדיין לא ידועות, אך הדיווחים אודותן היו רבים. בכיר החמאס בעזה לא הכחיש ולא אישר השבוע אם ביקורו עסק בסוגיית שליט, אך הספיק כבר להתייחס לסוגיה במסיבת עיתונאים שערך בבירת מצרים. "אין כל חדש בסוגייה", אמר בחוסר שקט ועבר במהרה לשאלה הבאה של העיתונאים.

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

אלו פרטי "העסקה המתגבשת" לשחרור שליט

"התקדמות ניכרת בשיחות למען שליט"

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?  

הווידאופדיה: גלעד שליט 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק