נתניהו הנחה את השרים: "איפול מוחלט בנושא שליט"

בישראל מנסים להדוף את שטף הדיווחים האופטימיים בתקשורת הערבית בדבר "פריצת דרך" במו"מ על שחרור גלעד שליט. רה"מ הנחה את הממשלה ואת הח"כים שלא להתראיין כלל בנושא. ובינתיים, גם משפחות האסירים הפלסטיניים מצפות לראות אותם בבית בקרוב

בתקשורת הערבית מדווחים בשבוע האחרון ללא הפסקה על התקדמות משמעותית במשא ומתן לשחרור גלעד שליט, ובישראל מנסים לעצור את השטף הזה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את השרים ואת כל חברי הכנסת, גם מי שלא מעורב במגעים, שלא להתראיין בנושא החייל החטוף.

מטרת האיפול: "לא לחבל במאמצים לשחרורו של שליט". הניסיון הישראלי הוא להשלים את המשא ומתן לשחרורו של שליט כבר בחודשים הקרובים, למרות שלא נקבע "תאריך יעד מדויק".

אחת הסיבות למאמצים, פרט לרצון להשיב את גלעד לביתו כמה שיותר מהר, היא הרצון שהמשא ומתן לא ייגרר לתקופה של בחירות ברשות הפלסטינית. סיבה נוספת היא המאמץ האמריקני לקידום הליך השלום, דבר שיחזק את החמאס ויחליש את אבו מאזן - שמתנגד לעסקת שליט.

"משפחות האסירים מאוד סובלות"

בתוך כך, הידיעות על התקדמות בעסקת שליט מגיעות גם למשפחות בצד השני, כמו זו של מתכנן הפיגוע הרצחני במלון "פארק" שמצפה כבר לפגוש את בנה. מה שמחדד את התחושה הקשה בקרב קורבנות הפיגוע בישראל.

מעווד א-סייד, בת 12 וחצי מציגה את תעודת הלימודים שלה בפני תמונת אביה הכלוא בישראל, אותו לא ראתה למעלה מ-8 חודשים. אביה, עבאס א-סייד, נעצר על ידי כוח של צה"ל, בבית המשפחה בטול כרם. "בכל ביקור משפחות האסירים מאוד סובלות", סיפרה אשתו, אחלאס. "למחסום במעבר טייבה קוראים ממש בית עינויים".

עבאס א-סייד, ראש הזרוע הצבאית של ארגון חמאס באזור טול כרם, הורשע שתכנן את הפיגוע במלון "פארק" בנתניה, במרס 2002. הוא הורשע שהלביש את מבצע הפיגוע בבגדי אישה וכרך על גופו את חגורת הנפץ. הוא נידון ל-35 מאסרי עולם, ועוד 100 שנות מאסר.

משפחת המחבל מצפה לשחרור - המשפחות השכולות מתנגדות

אשתו מצפה היום לראות אותו בתמורה לגלעד שליט. "כולם עוקבים בדריכות אחרי העניין הזה", היא מספרת. "היו הרבה שלבים וזה דיכא אותנו מאוד. פעם אומרים שזה יקרה ופעם שזה לא יקרה. זה דיכא את ילדינו.

משפחות שכולות בישראל שאיבדו את ילדיהן במלון "פארק" בנתניה, אומרות לנו היום שאסור שממשלת ישראל תקבל את דרישת החמאס. "שחרור מחבלים בשביל לשחרר חייל בשבי זה ממש פרס לטרור", אמר נתנאל לנטסקום, שאיבד את אחיו בפיגוע.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

אלו פרטי "העסקה המתגבשת" לשחרור שליט

"התקדמות ניכרת בשיחות למען שליט"

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?  

הווידאופדיה: גלעד שליט