סקר: הציבור תומך בשחרור מחבלים בתמורה לשליט

במידה וראש הממשלה בנימין נתניהו יחליט ללכת על עסקה שתחזיר את גלעד למשפחתו, כדאי שיידע: יש לו גיבוי מהעם גם לשחרורם של מחבלים. בעצרת מיוחדת למען שליט, יציינו ההמונים בכותל המערבי את יום הולדתו ה-23 של החייל החטוף

נתניהו ייאלץ להכריע (ערן יעקובי)

במידה והדיווחים על התקדמות קריטית במשא ומתן להחזרתו של שליט אכן נכונים, כדאי שראש הממשלה בנימין נתניהו ישים לב לנתונים הבאים: רוב רובו של הציבור מוכן לשלם מחיר יקר מאוד בתמורה להחזרתו של גלעד למשפחתו.

הנתונים הדרמטיים המתפרסמים בסקר מיוחד שערך מכון המחקר פאנלס עבור חדשות 2 באינטרנט, מלמדים כי 73% מהציבור תומכים בשחרור מחבלים בתמורה לגלעד. רק 21% מתנגדים לעיסקה שכזו, ו-6% לא גיבשו עמדתם בנושא.

למרות הנתונים האלו, תשובות הנשאלים משתנות כאשר מפרטים בפניהם את סוג המחבלים. 49% מהנשאלים דבקים בתמיכתם בעסקת שליט גם במחיר של מחבלים רוצחים - מה שמכונה מחבלים "עם דם על הידיים". לעומת זאת, בשביל לא פחות מ-46% מהנשאלים, שחרור מחבלים עם "דם על הידיים" הוא חציית קו אדום. 

נקודה נוספת שעולה מן הסקר, היא שהציבור ממשיך להיות סקפטי. יותר משלוש שנים בשבי גרמו לעם ישראל להראות ייאוש מסויים, גם כאשר נראה כי ישנה התקדמות רבה בנושא. רק 17% מהנשאלים סבורים כי אכן הידיעות על ההתקדמות נכונות.

37% מהנשאלים חושבים כי זה בסך הכל עוד ניסיון להפעיל לחץ, ואילו 21% סבורים כי מדובר רק בשמועות. רבע מהנשאלים מבטאים את מה שכולנו קצת מרגישים - שאין לנו באמת מושג.

יום הולדת 23 עצוב בשבי חמאס

הנתונים האלו שאנו מפרסמים עתה, מגיעים בדיוק ביום הולדתו העברי של שליט. יום הולדתו ה-23 של גלעד, שאותו עם ישראל מציין, בלעדיו.

החל מהשעה 19:00 תיערך תפילה המונית למען שליט בכותל המערבי. את התפילה נעביר בחדשות 2 באינטרנט בשידור חי. משפחת שליט, החברים מהאזרחות ומהצבא יחברו לשאר המוני עם ישראל לתפילה מיוחדת שחוברה במיוחד עבור גלעד. את התפילה "כולנו אחד למען גלעד", יקרא הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו.

לקריאת נוסח התפילה המלא

רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' הסביר לחדשות 2 באינטרנט את מטרת התפילה. "זו תפילה חשובה ורגע של התייחדות של העם היהודי בתפילותיו עם גלעד שליט", ציין הרב שמאמין כי בכוחה להחזיר השבוי לביתו: "אני לא מיסטיקן. אני יהודי מאמין שכוח התפילה הוא כוח אדיר. התפילה יכולה לעשות דברים שנראים קשים לכולנו, ואני מאמין שאם כולנו נתפלל מכל הלב - התפילה הזאת תגיע לבורא עולם והוא ישוב לציון ברינה". 

הסקר נערך בהשתתפות 500 משיבים. טעות הדגימה המירבית עומדת על 4.5%.

האתר של ערן יעקבי

להצטרפות לפאנל המשיבים

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

מו"מ לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

"התקדמות ניכרת בשיחות למען שליט"

"סעדאת הועבר כהכנה לעסקת שליט"

משלחת חמאס הגיעה במפתיע לקהיר - "ללא קשר למו"מ עם פת"ח"

חמאס: מאיפה מובארק יודע אם שליט בחיים או לא?  

הווידאופדיה: גלעד שליט